Jak dbać o laptopa w podróży

  Jak dbać o laptopa w podróży

  Anna NIEDZIELSKA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Torba na laptopa nie zawsze musi być czarna.

  Torba na laptopa nie zawsze musi być czarna.

  Wskazujemy sposoby na bezpieczne i wygodne transportowanie komputerów przenośnych.
  Torba na laptopa nie zawsze musi być czarna.

  Torba na laptopa nie zawsze musi być czarna.

  W podróż, oprócz niezbędnych rzeczy, często musimy zabrać ze sobą również laptopa. I właśnie z myślą o takich sytuacjach, w trosce o bezpieczeństwo tego wyjątkowo delikatnego sprzętu, zaprojektowano specjalne plecaki i torby.

  Dużą zaletą takich "pojemników" do transportowania przenośnego komputera jest to, że na pierwszy rzut oka wyglądają jak klasyczne plecaki lub torby, ale zapewniają dobrą, skuteczną ochronę sprzętu, który jest szczególnie podatny na uszkodzenia.
  Jak wybrać odpowiednią torbę lub plecak?
  Najważniejsza jest jakość wykonania. Materiał powinien być trwały, wodoodporny, szwy mocne, zamki i klamry metalowe, a konstrukcja torby lub plecaka powinna być wzmocniona, niemalże sztywna. Wewnątrz natomiast komora na laptop musi być wyłożona miękkim, delikatnym materiałem.

  Poza tym istotna jest również praktyczność, która decyduje o wygodzie związanej z noszeniem laptopa w torbie lub plecaku. Warto więc, aby poza komorą główną, w której umieszcza się komputer były również mniejsze kieszenie, przegródki i schowki, do których można włożyć między innymi kable, płyty, pen drive, czy też notes, długopis, portfel i klucze. Dzięki temu komputer będzie odizolowany od reszty niezbędnego, podręcznego ekwipunku, a to z kolei sprawi, że wyeliminujemy ryzyko uszkodzenia jego obudowy. Takie rozwiązania mają również praktyczną stronę - znalezienie potrzebnej rzeczy nie będzie zmuszało nas do wyciągania z plecaka lub torby połowy jego zawartości.
  Producenci pomyśleli również o osobach aktywnie spędzających czas oraz o biznesmenach. W sprzedaży są bowiem plecaki z kieszeniami zabezpieczonymi systemem przeciwwstrząsowym, dzięki któremu laptopa można bez większych obaw transportować jadąc na rowerze. Większość takich ekstremalnych modeli jest ponadto wodoodporna, a w plecakach dodatkowo znajdują się boczne, zewnętrzne kieszenie, w których można umieścić na przykład 0,5-litrową butelkę wody mineralnej. Z kolei specjalnie z myślą o biznesmenach stworzono eleganckie torby, które wyglądają niemal identycznie jak aktówki. Mogą one być wykonane ze skóry, często posiadają także specjalne zamki na kluczyk.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo