Prezentujemy najmniejszy model lancii - ypsilon

  Prezentujemy najmniejszy model lancii - ypsilon

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przód najmniejszej lancii nawiązuje stylistycznie do modelu thesis.

  Przód najmniejszej lancii nawiązuje stylistycznie do modelu thesis. ©R. Felczak

  Klasyczna prezencja z wyraźnie wyczuwalną nutą awangardowej technologii, bogate wyposażenie i komfort.
  Przód najmniejszej lancii nawiązuje stylistycznie do modelu thesis.

  Przód najmniejszej lancii nawiązuje stylistycznie do modelu thesis. ©R. Felczak

  Taka jest lancia ypsilon, auto, które nie tylko ze względu na wygląd z pewnością spodoba się każdej kobiecie.

  Najmniejszy model lancii powstał na bazie zmodernizowanej płyty głównej fiata punto, od którego ypsilon jest jednak znacznie mniejszy. Ma 3,78 metra długości, 1,70 metra szerokości i 1,53 metra wysokości. Auto jest oferowane wyłącznie w jednej wersji nadwoziowej - jako trzydrzwiowy, pięciomiejscowy hatchback.

  Największym atutem lancii ypsilon jest jej wygląd.
  Stylistycznie auto potrafi bowiem zachwycić. I to nie tylko płeć piękną. Czaro-szara kolorystyka nadwozia (do wyboru jest jeszcze kilka innych kombinacji barw), płynne linie, awangardowo wkomponowane przednie reflektory, ciekawy przedni grill, obramowania tylnych lamp, metalowe klamki. Lista efektownych akcentów, nawiązujących zresztą do modelu thesis, jest długa. O tym, że lancia pełni w koncernie fiat funkcję marki luksusowej przekonuje także wnętrze. Kabina pasażerska jest jednak mniej "retro" niż nadwozie, ale równie niepowtarzalna. Właściwie tylko osadzone na środku deski rozdzielczej zegary nie są nowoczesne.

  Pozytywne są także wrażenia z jazdy. Obszerne, miękkie fotele pozwalają wybaczyć sztywno, szczególnie jak na włoskie auto, zestrojone zawieszenie. Kobietom do gustu z pewnością przypadnie natomiast umiejscowiona wysoko, blisko kierownicy dźwignia zmiany biegów oraz bardzo dobra widoczność przez wszystkie szyby.
  Przyzwyczaić się trzeba jednak do konieczności mocnego, głębokiego wciskania sprzęgła, agresywnych hamulców, czułego układu kierowniczego (zwłaszcza jeśli włączymy tryb "city", czyli miejski) oraz właściwego układania rąk, by nie przełączać przypadkowo radia przyciskami na kierownicy.

  Największym mankamentem jest jednak przede wszystkim cennik, który zaczyna się od 42.900 złotych z silnikiem benzynowym 1,2/60 koni mechanicznych lub 52.500 złotych z dieslem 1,3/75 koni. Ponadto pod maską małej lancii mogą pracować diesle 1,3/90 koni, 1,3/105 koni bądź też jednostki benzynowe 1,4/77 koni, 1,4/95 koni. Wysoką cenę w pewnym stopniu usprawiedliwia przyzwoite wyposażenie seryjne obejmujące między innymi przednie i boczne poduszki powietrzne, klimatyzację manualną, komputer pokładowy, radio z CD, centralny zamek zdalnie sterowany pilotem, kierownicę regulowaną w dwóch płaszczyznach, reflektory z funkcją "Follow me home", układy ABS i EBD oraz wykończoną skórą dźwignię zmiany biegów. Poza tym należy dodać, że wiele opcjonalnych elementów jest dostępnych dla każdej wersji wyposażeniowej oferowanej przez producenta.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo