Nowoczesna Alfa Romeo MiTo (zdjęcia)

  Nowoczesna Alfa Romeo MiTo (zdjęcia)

  Z Mediolanu Robert Felczak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  MiTo to bardzo zgrabne auto łączące komfort podróżowania ze sportowym zacięciem.

  MiTo to bardzo zgrabne auto łączące komfort podróżowania ze sportowym zacięciem. ©R. Felczak

  We wrześniu w salonach Alfa Romeo pojawi się nawiązujący do historii tego koncernu wyjątkowo sportowy samochód pełen nowoczesnych technologii.
  MiTo to bardzo zgrabne auto łączące komfort podróżowania ze sportowym zacięciem.

  MiTo to bardzo zgrabne auto łączące komfort podróżowania ze sportowym zacięciem. ©R. Felczak

  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Alfa Romeo MiTo

  Alfa Romeo MiTo

  Link do głównego zdjęcia

  Alfa Romeo MiTo
  ©R. Felczak


  Wszystkie wartości Alfy Romeo w czterech metrach długości. Taki jest najnowszy model włoskiego koncernu - MiTo.

  Światowa premiera najnowszego auta włoskiego koncernu odbyła się w Mediolanie. Miejsce prezentacji nie jest przypadkowe, bo właśnie w stolicy Lombardii swoją główną siedzibę ma Alfa Romeo. Ponadto nazwa nowego auta mocno nawiązuje do dwóch włoskich miast mających największe związki z Alfą Romeo (MiTo - Milano i Torino).

  MADE IN ITALY

  MiTo to pierwszy model zwiastujący odrodzenie Alfy Romeo, koncernu, który za dwa lata będzie świętował 100-lecie istnienia. Z tej okazji Włosi w ciągu najbliższych trzech lat wprowadzą na rynek więcej nowych modeli niż w ostatnim dziesięcioleciu.
  I dlatego też MiTo to pierwsza Alfa Romeo, która ma pewne cechy charakterystyczne dla auta będącego ikoną stylu i technologii, modelu 8C Competizione. Między innymi kształt przeszklenia tylnej części, trzyelementowy przedni zderzak, kształt reflektorów i tylnych świateł z technologią LED.

  Wewnątrz ze stylem "Made in Italy" jest niestety nieco gorzej. Większość materiałów jest wprawdzie wysokiej jakość, ale kilka elementów rozczarowuje. Między innymi przyozdobiona tandetną, plastykową wstawką kierownica oraz lewarek skrzyni biegów, który sprawia wrażenie, że można go urwać. Zastrzeżeń nie można mieć natomiast do wygodnych, świetnie "trzymających" w zakrętach foteli i czytelnych, miłych dla oka zegarów.

  NIE TYLKO DESIGN

  Styl i design to jednak nie wszystkie atuty tego auta. Włosi nie zapomnieli bowiem o osiągach i technologii. Seryjnie obniżone zawieszenie z nowatorskimi amortyzatorami ze sprężynami powrotnymi (zmniejsza przyspieszenie boczne) i precyzyjny układ kierowniczy to nie wszystko co zapewnia MiTo stabilność i zwrotność.

  Równie ważnymi kwestiami są trzy elektroniczne nowości. Pierwszym jest oddziałujący na silnik, hamulce, układ kierowniczy, zawieszenie i skrzynię biegów seryjny system DNA. Umożliwia on trzy różne rodzaje zachowania pojazdu zależne od stylu prowadzenia najlepiej odpowiadającego sytuacji i preferencjom kierowcy: sportowy (Dynamic), miejski (Normal), i zapewniający maksimum bezpieczeństwa, nawet przy słabej przyczepności (All-weather). Drugim nowatorskim elementem jest elektroniczny system Q2, który działając wyłącznie na hamulce, zapewnia efekt samoblokującego mechanizmu różnicowego. Układ ten hamuje wewnętrzne koło i przenosi moment obrotowy na koło zewnętrzne, mające lepszą przyczepność. Zaś trzecim system DST "sugerujący" kierowcy właściwy manewr wówczas, gdy ma on "kłopoty z trajektorią lotu".

  SILNIKI I CENY

  Trzydrzwiowe MiTo będzie dostępne w dwóch wersjach wyposażenia, z dwoma silnikami benzynowymi (1,4/78 KM i 1,4/155 KM) i jednym dieslem (1,6/120 KM) oraz 6-biegową skrzynią manualną. Cennik rozpoczyna się na 49 900 złotych, a kończy na 73 900 złotych.

  Wysoką cenę rekompensuje wyposażenie seryjne obejmujące systemy ABS, EBD, Q2, DST, DNA, VDC, MSR, klimatyzację manualną, siedem poduszek powietrznych, radio CD/MP3 i - ciekawostka - zestaw do badania poziomu alkoholu we krwi.

  Komentarze (13)

  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo