Emalią w rdzę

  Opr. and

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Staczy trochę wyobraźni i stolik z pchlego targu zamienia się w ciekawy mebel.

  Staczy trochę wyobraźni i stolik z pchlego targu zamienia się w ciekawy mebel. ©Dekoral

  Rdza to zagrożenie dla metalowych powierzchni. Aby go uniknąć wystarczy sięgnąć po emalię antykorozyjną, która pozwala na malowanie bezpośrednio na rdzę.
  Staczy trochę wyobraźni i stolik z pchlego targu zamienia się w ciekawy mebel.

  Staczy trochę wyobraźni i stolik z pchlego targu zamienia się w ciekawy mebel. ©Dekoral

  Kupiliśmy na pchlim targu metalowy stolik. Na strychu znaleźliśmy skorodowaną lampkę, która po odnowieniu doda uroku naszemu wnętrzu. Ogrodzenie tarasu czy balkonu pokrywa nieprzyjemny dla oka rdzawy nalot. Co zrobić by odnowić wygląd tych przedmiotów?

  Najpierw dokładnie odrdzewiamy powierzchnie, czyli przez kilka godzin czyścimy szczotką drucianą. Później warstwa gruntująca i czekamy aż wyschnie. Dalej podkład i znów czekamy. Następnego dnia możemy pomalować przedmiot emalią. Czy faktycznie musimy poświęcać dwa dni pracy i kupować aż trzy preparaty? Już nie.
  Na rynku jest dość duży wybór preparatów, pozwalających na malowanie bezpośrednio na rdzę. Sprawdzają się one zarówno w warunkach wewnętrznych jak i zewnętrznych, a dzięki połączeniu gruntu, podkładu i ostatniej warstwy emalii, oszczędzają nasz czas i pieniądze.
  Emalię antykorozyjną można stosować do malowania przedmiotów stalowych i żeliwnych oraz elementów konstrukcji stalowych, bez wcześniejszego stosowania farb podkładowych. Wystarczy do tego zwykły pędzel czy wałek. Mniej skorodowane powierzchnie wystarczy pokryć jedną warstwą farby, ale lepszy efekt uzyskamy pokrywając metal dwu- lub trzykrotnie. Równocześnie jest to jedna z najszybszych dostępnych metod skutecznego zabezpieczenia metalu przed korozją. Należy pamiętać, że powierzchnie mocno skorodowane, czy pokryte olejami, smarami bądź płynami, trzeba wcześniej odpowiednio przygotować. Posłuży nam do tego papier ścierny lub druciana szczotka.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo