W Kolbuszowej przybędzie torów

  W Kolbuszowej przybędzie torów

  P. Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowy peron w Kolbuszowej będzie miał 400 metrów długości, 55 centymetrów wysokości i prawie 10 metrów szerokości.

  Nowy peron w Kolbuszowej będzie miał 400 metrów długości, 55 centymetrów wysokości i prawie 10 metrów szerokości. ©M. Radzimowski

  Stacja kolejowa w Kolbuszowej zmieni się po przebudowie nie do poznania.
  Nowy peron w Kolbuszowej będzie miał 400 metrów długości, 55 centymetrów wysokości i prawie 10 metrów szerokości.

  Nowy peron w Kolbuszowej będzie miał 400 metrów długości, 55 centymetrów wysokości i prawie 10 metrów szerokości. ©M. Radzimowski

  Jeszcze w lipcu ruszy przebudowa stacji kolejowej w Kolbuszowej. Wydłużony do 400 metrów peron będzie miał prawie 10 metrów szerokości

  Niebawem ruszy przebudowa torów w stacji Kolbuszowa. Pod koniec czerwca rozstrzygnięto przetarg, który w maju został ogłoszony przez Regionalny Oddział Polskich Linii Kolejowych w Krakowie.

  Prace wykonywać będzie Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych z Krakowa. To firma znana z prowadzonych na Podkarpaciu prac.

  Tylko jeden tor bez zmian

  W ostatnich latach ekipy tego przedsiębiorstwa przebudowywały perony na stacji w Przemyślu, remontowały tory i perony na stacji Hurko, a obecnie kończą zabezpieczanie podtorza na dwóch czynnych osuwiskach i przebudowę pięciu przepustów na linii Tarnobrzeg (Ocice)-Nowa Dęba-Kolbuszowa-Rzeszów.
  Przebudowa kolbuszowskiej stacji skupi się przede wszystkim na torach. Zakres robót jest bardzo duży. Jedynie tor numer 1 pozostanie w niezmienionej osi. Reszta - z uwagi na planowaną elektryfikację linii i podniesienie prędkości oraz budowę peronu - będzie w zupełnie innym miejscu niż dotychczas. Poza tym, zmieni się również ich długość i rodzaj nawierzchni torowej. Stacja w Kolbuszowej będzie miała po remoncie pięć torów, z których dwa będą przystosowane do prowadzenia ruchu tranzytowego, jeden do ruchu lokalnego, jeden tak zwany odstawczy, a kolejny - ładunkowy.

  Dłuższy peron

  Dwukrawędziowy wyspowy peron wydłuży się dwukrotnie - do 400 metrów. Będzie miał 55 centymetrów wysokości i prawie 10 metrów szerokości. Na pokrytym kostką brukową peronie znajdzie się wiata, tablice informacyjne oraz oświetlenie, a pasażerowie dojdą do pociągu przez przejście podziemne wyposażone w monitoring, odwodnienie i platformę dla niepełnosprawnych.

  Na przejeździe kolejowym usytuowanym na drodze wojewódzkiej numer 857, będą zamontowane płyty przejazdowe-gumowe. Zdewastowany budynek nastawni wykonawczej zostanie zburzony. Pierwsze roboty rozpoczną się już pod koniec lipca i obejmą tory numer 5, 7 i 9. Zaczą się w tym miejscu, ponieważ od 28 lipca do końca października, musi zostać zapewniony przejazd przez stację po jednym torze dla prowadzenia ruchu na odcinku Tarnobrzeg (Ocice) - Kolbuszowa - Widełka.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo