Agata i Ania powalczą w półfinale (zdjęcia, video)

    Agata i Ania powalczą w półfinale (zdjęcia, video)

    Dorota KLusek

    Echo Dnia Podkarpackie

    Aktualizacja:

    Echo Dnia Podkarpackie

    Agata Wyrąbkiewicz do niedzieli będzie mieszkała w Łodzi.

    Agata Wyrąbkiewicz do niedzieli będzie mieszkała w Łodzi. ©Ł. Zarzycki

    Dwie reprezentantki naszego regionu: Agata Wyrąbkiewicz i Ania Baran stoją przed wielką szansą walki o udział półfinale konkursu Miss Polonia 2008.
    Agata Wyrąbkiewicz do niedzieli będzie mieszkała w Łodzi.

    Agata Wyrąbkiewicz do niedzieli będzie mieszkała w Łodzi. ©Ł. Zarzycki

    11 zdjęć
    Przejdź do galerii

    Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

    Agata i Ania  w pólfinale

    Agata i Ania w półfinale

    Link do głównego zdjęcia

    Agata i Ania w pólfinale
    ©L. Zarzycki


    Wczesna pobudka, kilka godzin stresu i oczekiwania, spotkanie oko w oko z jurorami i wreszcie wszystko było jasne. Dwie finalistki konkursu Miss Polonia Podkarpacia 2008 pomyślnie przeszły wczoraj ćwierćfinał konkursu Miss Polonia.
    Wczorajszy dzień był wyjątkowo długi dla Ani Baran - I Wicemiss Polonia Podkarpacia 2008 i Marty Gwizdak - II Wicemiss Polonia Podkarpacia. Dziewczyny wstały już o czwartej rano, by punktualnie dojechać do Łodzi.

    JESTEŚMY DOBREJ MYŚLI

    Na miejscu, w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania, gdzie odbywały się ćwierćfinały konkursu Miss Polonia 2008, spotykamy się z Agatą Wyrąbkiewicz - Miss Polonia Podkarpacia oraz Amandą Brud - laureatką "dzikiej karty". Agata z Amandą przyjechały z Warszawy.

    - Jesteśmy dobrej myśli. Będziemy się starały jak najlepiej reprezentować nasz region, ale tak naprawdę wszystko jest w rękach jurorów - zgodnie przyznały nasze reprezentantki.


    A jurorzy byli dociekliwi, choć, jak mówi Agata Wyrąbkiewicz: - Pytania nie były trudne. Dotyczyły naszego życia, a przecież każda z nas wie, gdzie mieszka lub co studiuje. Ale muszę przyznać, że bardzo się denerwowałam.

    Natomiast Marta Gwizdak miała opowiedzieć o tym co robi. - Powiedziała, jak zdawała trzy egzaminy, byłam w telewizji na castingu na "pogodynkę", jak prowadziłam juwenalia. Jurorzy słuchali tego ze zdziwieniem, a potem tylko zapytali mnie, jak się uczyłam języka portugalskiego.

    OKO W OKO Z JURORAMI

    Za to bardzo krótko przebiegała rozmowa Amandy Brud. - Jurorów głównie interesował mój taniec, gdzie i jak długo tańczę - wyjaśniała.
    Oprócz rozmowy, dziewczyny musiały się też zaprezentować w strojach kąpielowych. I wreszcie po kilku godzinach stresu i czekania stało się jasne, że w półfinale konkursu Miss Polonia 2008 zobaczymy dwie przedstawicielki naszego regionu: Agatę Wyrąbkiewicz i Anię Baran.

    - To ogromna przyjemność, w tej chwili zaskoczenie miesza się z radością. Cieszę się, ale z drugiej strony obawiam tego, co mnie czeka dalej, czy na przykład dam sobie radę z choreografią, albo czy uda nam się zaprzyjaźnić z dziewczynami. Jedno jest pewne - postaram się jak najlepiej reprezentować mój region - zdradziła nam Agata Wyrąbkiewicz.

    KOLEJNE PRZYGOTOWANIA

    Podobny cel stawia też sobie Ania Baran. - Łatwo nie będzie - przyznaje. - Zresztą to, że znalazłam się w półfinale konkursu Miss Polonia jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Myślałam, że dziewczyny tak niskie jak ja, nie mają żadnych szans. Najwidoczniej uśmiech zrekompensował mój wzrost - śmiała się Ania.

    Teraz przed dziewczynami kilka dni przygotowań. Zamieszkały w Łodzi i tam będą ćwiczyły układy do sobotniego koncertu finałowego, wezmą udział w przymiarkach oraz w części oficjalnej: spotkają się prezydentem miasta oraz wystąpią w czwartek w koncercie charytatywnym.

    Już dziś trzymamy kciuki za nasze dziewczyny. Agata ma ze sobą swoją szczęśliwą poduszkę, ale podkreśla, że i tak najważniejsze jest nastawienie. - Muszę się mniej denerwować. Niepotrzebny stres potrafi wszystko zniszczyć - zdradza. Natomiast Ania stawia na uśmiech.

    Komentarze (2)

    Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Zobacz koniecznie:

    Wideo