Barwy znad mórz południowych

  Barwy znad mórz południowych

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Swobodna suknia w niebieskiej tonacji.

  Swobodna suknia w niebieskiej tonacji. ©D. Łukasik

  Szmaragdowe, turkusowe, niebieskie i szafirowe - to tonacje południowych, ciepłych mórz. Pięknie komponują się z letnią opalenizną.
  Swobodna suknia w niebieskiej tonacji.

  Swobodna suknia w niebieskiej tonacji. ©D. Łukasik

  Nic dziwnego, że takich ubrań nie zabrakło w kolekcjach wielu młodych twórców mody, prezentujących swoje projekty podczas pokazów na Warsaw Fashion Street.
  Z morską tonią południowych mórz i nadmorską bryzą kojarzyły się projektantom materiały, połyskujące w promieniach słońca, jak satyny, atłasy, jedwabie oraz bardzo zwiewne, cieniutkie szyfony, tiule, tkaniny przypominające prześwitujące siateczki. Wiele sukienek udrapowano, aby imitowały falującą toń. Inne szyto warstwowo, by skrawki materiału dodawały projektom ekspresji na wzór nieustającego ruchu morskich fal.

  Mocnym atutem wszystkich projektów jest jednak bez wątpienia kolor - od chłodnego, delikatnego błękitu, poprzez barwy niebieskie, aż po turkus, szafir i zieleń, w oczywisty sposób kojarzący się z oceaniczną zatoką. Wszystkie kolory z tej szerokiej gamy podkreślają słoneczną opaleniznę, wakacyjny nastrój, choć wiele z nich, jak modny szafir czy szmaragdowa zieleń, są piękną oprawą wieczoru.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo