Volkswagen Golf na szóstkę (zdjęcia)

  Volkswagen Golf na szóstkę (zdjęcia)

  Robert Felczak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Volkswagen ujawnia największy sekret roku - szczegóły dotyczące kolejnej generacji jednego z najpopularniejszych aut w Europie.
  Najtańsza wersja volkswagena golfa VI ma kosztować w Niemczech 16 500 euro, a więc nieco ponad 53 000 złotych.

  Najtańsza wersja volkswagena golfa VI ma kosztować w Niemczech 16 500 euro, a więc nieco ponad 53 000 złotych. ©Volkswagen

  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Volkswagen Golf na szóstke

  Volkswagen Golf na szóstkę

  Link do głównego zdjęcia

  Volkswagen Golf na szóstke
  ©Volkswagen


  W październiku w europejskich salonach pojawi się kolejna odsłona volkswagena golfa. Szósta generacja tego modelu ma kontynuować sukces poprzednich wersji jednego z najpopularniejszych samochodów osobowych na Starym Kontynencie.

  Nowy golf nie różni się znacząco od swojego poprzednika. To nie dziwi, bo dokonywanie istotnych zmian w samochodzie, który jest hitem nie jest konieczne. Volkswagen zdecydował się jednak odświeżyć design nadwozia. Golf VI posiada bardziej sportową i elegancką linię niż poprzednie generacje tego modelu. Wyraźna linia, którą volkswagen nazywa "linią charakteru", rozchodzi się od przednich reflektorów aż do tylnych świateł.
  Z przodu auto otrzymało poziomy, wpasowany pomiędzy reflektory grill oraz chromowane mocowania reflektorów przednich. Linie poziome zdominowały także tył auta. Szczególnie widoczne jest to w przypadku szerokich tylnych świateł.

  Zmiany dotyczą również wnętrza, które zyskało wyraźniejsze linie, krawędzie i proporcje. Ponadto kilka elementów zostało zaczerpniętych z passata CC, na przykład zegary czy też przyciski i pokrętła sterujące klimatyzacją.

  Nowością w przypadku tego modelu są również silniki diesla w technologii common rail o mocach od 90 do 170 koni. Dostępne będą także dwie jednostki 2,0 TDI - jeden o mocy 110, a drugi 140 koni. Ponadto pod maską nowego golfa znajdą się bardziej ekonomiczne silniki benzynowe TSI. Początkowo o mocy 80, 102, 122 i 160 koni. Dwie najmocniejsze wersje tych jednostek będą pojedynczo bądź podwójnie doładowane.

  Kolejną premierą pod maską będzie automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG, która zastępuje konwencjonalną przekładnię. W zależności od mocy silnika stosowana będzie wersja sześciu- lub siedmiobiegowa.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo