Emocjonujące diesle Audi

  Emocjonujące diesle Audi

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Audi TT to pierwsze produkowane seryjnie auta z silnikiem Diesla.

  Audi TT to pierwsze produkowane seryjnie auta z silnikiem Diesla. ©Audi

  Historyczna nowość w ofercie Audi. Niemiecki koncern wprowadził na rynek sportowe samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi.
  Audi TT to pierwsze produkowane seryjnie auta z silnikiem Diesla.

  Audi TT to pierwsze produkowane seryjnie auta z silnikiem Diesla. ©Audi

  Audi wprowadziło do sprzedaży model TT z silnikiem wysokoprężnym. To pierwsze produkowane seryjnie samochody sportowe wyposażone w dieslowską jednostkę.
  Niemiecki koncern zaoferuje dwie wersje TT quattro - coupé i roadster. Obie są napędzane czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,0 litra i mocy 170 koni z momentem obrotowym 350 Nm.

  Jednostki te, zarządzane przez sześciobiegową przekładnię manualną, łączą dynamikę z niskim spalaniem - TT coupé przyspiesza do "setki" w 7,5 sekundy, osiąga maksymalną prędkość 226 km/godz., a zużywa średnio tylko 5,3 litra paliwa na 100 kilometrów.
  W przypadku tego samego auta, ale wyposażonego w silnik benzynowy 1,6/160 KM parametry te są następujące: 7,3 sekundy, 223 km/godz., 6,9 litra. Natomiast TT w wersji roadster jest minimalnie wolniejsze od odmiany coupé - odpowiednio 7,8 sekundy i 223 km/godz.

  Ceny modeli TT z silnikami diesla są następujące: TT quattro coupé - 142 500 złotych, TT quattro roadster - 151.300 złotych. Dla porównania najtańsze TT quattro z silnikami benzynowymi kosztuje odpowiednio 120.200 złotych i 129.000 złotych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo