W Kolbuszowej powstaje nowoczesna pływalnia

  W Kolbuszowej powstaje nowoczesna pływalnia

  Magdalena Małodzińska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prace idą pełną parą. Drugi etap zakończy się w listopadzie tego roku.

  Prace idą pełną parą. Drugi etap zakończy się w listopadzie tego roku. ©archiwum

  Prace przy kolbuszowskiej krytej pływalni na półmetku. Mieszkańcy czekają na taki obiekt od piętnastu lat.
  Prace idą pełną parą. Drugi etap zakończy się w listopadzie tego roku.

  Prace idą pełną parą. Drugi etap zakończy się w listopadzie tego roku. ©archiwum

  Trwa drugi etap remontu. Już zakończono prace przy budowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przed nami - remont elewacji.

  Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba podkreśla, że inwestycja jest jedną z najdroższych realizowanych w ostatnim czasie na terenie gminy i zarazem najbardziej oczekiwaną przez kolbuszowian. - Starania o zrealizowanie tego przedsięwzięcia były przez nas podejmowane od 15 lat. W grę wchodzą bowiem kolosalne sumy - zaznacza.
  Całość inwestycji, obejmująca trzy etapy prac, wyceniono na 18 milionów złotych.
  Ponad 2 miliony złotych dofinansowania gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu, następne 5 najprawdopodobniej (oficjalnej decyzji jeszcze nie ma) będą pochodziły ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę funduszy stanowią środki własne gminy. Na dofinansowanie trzeciego - ostatniego etapu będą dopiero składane wnioski.

  Według planów, otwarcie krytej pływalni miałoby się odbyć w 2010 roku, dokładnego terminu jeszcze nie wyznaczono, wszystko zależy od przebiegu pozyskania środków.

  Cegiełka po cegiełce

  Pierwszy etap realizacji inwestycji obejmował wykonanie stanu surowego, prace wchodzące w jego zakres oszacowano na prawie 5 milionów złotych. Przetarg na wykonanie pierwszego i drugiego etapu prac wygrała firma Skanska.

  Obecnie realizowany etap będzie kosztował prawie 3 miliony złotych. - Już zostały zakończono prace przy budowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, Do zrobienia będzie jeszcze kilka ścianek działowych wewnątrz budynku oraz wykonanie stolarki okiennej w całym obiekcie. Najważniejsza z prac to wykonanie elewacji całego budynku - mówi Wiesław Szepieniec, inspektor Referatu RG i GP Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

  W najbliższym czasie wewnątrz budynku staną też urządzenia potrzebne do uzdatniania wody. - W przyszłym miesiącu planujemy zakup specjalnych filtrów. - mówi Szepieniec.

  Supernowoczesna pływalnia

  Cały obiekt to: basen sportowo- rekreacyjny o wymiarach 12 m x 25 m i głębokości od 1,60 m do 1,80 m oraz drugą nieckę do nauki pływania o głębokości od 60 cm do 80 cm. Do tego jeszcze 60 metrowa zjeżdżalnia, zaplecze rehabilitacyjne, rekreacyjno - sportowe i pomieszczenia do hydroterapii oraz kawiarenka.

  Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3758,40 metrów kwadratowych.
  Burmistrz Kolbuszowej podkreśla, że na pływalni i salach sportowych obiektu będą się odbywać zajęcia z wychowania fizycznego młodzieży z pobliskich szkół. - Blisko obiektu są aż cztery placówki, sale gimnastyczne są tam małe, młodzież często ćwiczy na korytarzach. Wychodzimy więc naprzeciw jej oczekiwaniom.
  Rozpoczęcie trzeciego - ostatniego etapu planowane jest na początek przyszłego roku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo