Jaką sokowirówkę wybrać

  Jaką sokowirówkę wybrać

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wybór sokowirówek mamy duży. Każdy może znaleźć model o odpowiadającej mu wielkości i funkcjach.

  Wybór sokowirówek mamy duży. Każdy może znaleźć model o odpowiadającej mu wielkości i funkcjach. ©Archiwum

  Sokowirówka w kuchni pomoże zdrowiej i taniej się odżywiać. Znajdzie się na nią miejsce w każdej kuchni.
  Wybór sokowirówek mamy duży. Każdy może znaleźć model o odpowiadającej mu wielkości i funkcjach.

  Wybór sokowirówek mamy duży. Każdy może znaleźć model o odpowiadającej mu wielkości i funkcjach. ©Archiwum

  Niewielka wyciśnie szklankę soku z pomarańczy czy marchewki, duża napoi całą rodzinę zdrowym sokiem. Sokowirówka przyda się szczególnie teraz, gdy mamy pod dostatkiem świeżych i niedrogich owoców.

  Latem sokowirówka się przydaje częściej niż zimą. Teraz mamy pod ręka młode jabłka i śliwki, soczystą marchew czy dojrzałe pomidory. Całe dobrodziejstwo witamin w owocach, które możemy serwować rodzinie w formie pysznych soków.

  TO POMAGA

  Przede wszystkim należy dostosować wielkość sokowirówki do naszych potrzeb.
  Jeśli będziemy używać jej tylko do wyciśnięcia szklanki soku do śniadania - wystarczy mała sokowirówka, nie zajmująca dużo miejsca w kuchni ze słabym silnikiem. Jeśli chcemy mieć pyszne soki dla całej rodziny lepiej kupić model, który ma przede wszystkim duży pojemnik na odpadki - niektóre sokowirówki są wyposażone w pojemnik o pojemności 3,5 litra.


  Ile kosztuje sokowirówka?

  Niestety wiele pań domu rezygnuje z samodzielnego przygotowania soków, bo to sporo roboty. Przy tradycyjnych sokowirówkach trzeba stać, choćby po to, aby dołożyć do nich nową porcję owoców. Dużo czasu zajmuje także ich obranie i pocięcie na kawałki. Jednak dobrym rozwiązaniem dla spieszących się pań domu są nowoczesne sokowirówki, do których można bez obierania wrzucić całe owoce. Niestety są one też sporo droższe niż te tradycyjne.

  NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

  Techniczną nowością sokowirówek jest także możliwość rozebrania ich na części i mycia wszystkich elementów w zmywarce. Jest to bardzo ważne, bo soki owocowe potrafią na stałe zabarwić plastik. Dlatego część firm wprowadziła do produkcji sokowirówki całe z metalu, który nie przyjmuje koloru.

  Wygodnie jest kupić sokowirówkę, która ma tak umieszczony odpływ, że można bezpośrednio pod niego podstawić szklankę. Jeśli nie chcemy żeby urządzenie przesuwało nam się po blacie szafki czy stole w kuchni podczas pracy warto sprawdzić czy ma ono gumowe przyssawki.

  Kolejna rzecz to moc silnika - im słabszy tym wolniej urządzenie wyciska sok. Największe mają możliwość odciśnięcia do litra soku w ciągu minuty przy użyciu funkcji szybkiej pracy silnika lub klawisza "turbo". Małej sokowirówce wyciśniecie szklanki soku zajmuje około 3 minut.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo