Najpiękniejsze wieńce dożynkowe na Podkarpaciu (zdjęcia)

  Najpiękniejsze wieńce dożynkowe na Podkarpaciu (zdjęcia)

  Magdalena Małodzińska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  To jeden z wieńców religijnych, który startował w Konkursie Wieńca Dożynkowego.

  To jeden z wieńców religijnych, który startował w Konkursie Wieńca Dożynkowego. ©M. Małodzińska

  W niedzielę w Radomyślu Wielkim w trakcie wspaniałej zabawy wybrano najpiękniejsze wieńce dożynkowe.
  To jeden z wieńców religijnych, który startował w Konkursie Wieńca Dożynkowego.

  To jeden z wieńców religijnych, który startował w Konkursie Wieńca Dożynkowego. ©M. Małodzińska

  32 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Wience dozynkowe Podkarpacia

  Wieńce dożynkowe Podkarpacia

  Link do głównego zdjęcia

  Wience dozynkowe Podkarpacia
  ©M. Malodzinska


  I wszystko jasne. W kategorii: wieniec tradycyjny zwyciężył słomiany bukiet z Żarówki, natomiast nagroda za najpiękniejszy wieniec religijny powędrowała do reprezentacji z Partynii. Obie miejscowości należą do gminy Radomyśl Wielki.

  Podkarpacki Konkurs Wieńca Dożynkowego odbył się w Radomyślu Wielkim (powiat mielecki) już po raz trzynasty. Impreza na radomyski stadion przyciągnęła tysiące mieszkańców całego województwa.
  Na uroczystościach nie zabrakło władz województwa: obecni byli przede wszystkim: marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, wicewojewoda Małgorzata Homycz, senator Władysław Ortyl i oczywiście burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.
  Werdykt jury przeczytała przewodnicząca komisji Jolanta Dragan, która wyjaśniała, że jury brało pod uwagę nie tylko wygląd wieńców, ale przede wszystkim ich nawiązanie do kultury. Jak zaznaczała, wykluczane były zwłaszcza bukiety zawierające tuję czy ozdobne warzywa.

  Zwycięzcy z Żarówki i Partyni odbierali pamiątkowe dyplomy z rak władz województwa. Główne nagrody były pieniężne - laureaci otrzymali po 500 złotych.
  Oprócz rozstrzygnięcia konkursu wieńcowego, nie zabrakło wielu atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. Dzieciaki miały do dyspozycji zjeżdżalnię, tor spinaczkowy, mogli też poskakać na mini bangi. Ale oprócz zabawy najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się czegoś praktycznego, na przykład: jak dawniej wyrabiano masło.

  Dzieciaki chętnie zasiadały też za kierownicę prezentowanych, nowoczesnych traktorów.
  Nieco starsi mogli posłuchać porad specjalistów z Podkarpackiego Doradztwa Rolniczego z Boguchwały czy odwiedzić kiermasz rękodzieła artystycznego. Wzrok przyciągały też z pewnością prezentowane motocykle. Była także okazja skosztować specjałów zdrowej kuchni.

  Ale przede wszystkim świetną zabawę na imprezie zagwarantowały występy kapel ludowych, takich jak: "Rzeszowiacy", kapeli podwórkowa z Przeworska. A gwiazdą wieczoru był zespół "Gronicki".
  Pogoda dopisała, można wiec było pójść w tan na świeżym powietrzu. I tak, parkiet pod sceną był zapełniony od tancerzy po brzegi. Impreza, już tradycyjnie, zakończyła się festynem tanecznym do muzyki zespołu Zodiak.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo