Rewolucja w szpitalu w Mielcu

  Rewolucja w szpitalu w Mielcu

  Magdalena Małodzińska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Obecnie główne wejście do szpitala mieści się od strony ulicy Wolności. Ale już tylko do końca roku.

  Obecnie główne wejście do szpitala mieści się od strony ulicy Wolności. Ale już tylko do końca roku. ©M. Małodzińska

  W mieleckiej lecznicy krótsze kolejki, więcej łóżek, nowe wejście i praktyczne informatory. Wszystko dzięki pieniądzom ze starostwa.
  Obecnie główne wejście do szpitala mieści się od strony ulicy Wolności. Ale już tylko do końca roku.

  Obecnie główne wejście do szpitala mieści się od strony ulicy Wolności. Ale już tylko do końca roku. ©M. Małodzińska

  Szpital Powiatowy imienia Edmunda Biernackiego w Mielcu ma zmienić swoje oblicze jeszcze w tym roku. Wszystko dzięki zastrzykowi gotówki z budżetu powiatu. Starostwo na poprawę funkcjonowania mieleckiej lecznicy wygospodarowało 780 tysięcy złotych.

  A zmienić się ma niemal wszystko. Nowości odczują nie tylko pacjenci, ale też odwiedzający. Jak zapewnia dyrektor szpitala Leszek Kołacz, już niedługo wnętrze szpitala przestanie przypominać labirynt.

  WEJŚCIE SIĘ NIE SPRAWDZA

  Obecnie główne wejście do mieleckiego szpitala mieści się od strony ulicy Wolności.
  O nowym dyrekcja myśli od dawna. Skargi to codzienność. Zarówno chorzy, jak i ich goście od lat narzekają, że obecne wejście i zagospodarowanie terenu wokół niego jest mało funkcjonalne. O co chodzi?

  Główne wejście prowadzi do siedmiu oddziałów, ale na parterze, jak i na piętrach, brakuje praktycznych informatorów. A to z kolei sprawia, że w mieleckim szpitalu zgubić się jest łatwo. Po drugie, samochody podjeżdżające przed główne wejście szpitala nie mieszczą się na prowizorycznym parkingu. Wielu kierowców zastawia swoim samochodem wejście do lecznicy.
  PO SZPITALU Z PRZEWODNIKIEM

  Nowe główne wejście do lecznicy będzie się mieścić przy ulicy Jagiellończyka, obok Statystyki Medycznej. Przed wejściem zostaną wybudowane dużo większy parking, chodnik, schody, wiata i podjazd dla niepełnosprawnych. W szpitalu spotka nas miła niespodzianka. Aby dotrzeć we wkazane miejsce, pomocą będzie bowiem służył przewodnik. - Portierzy doradzą, jaka droga będzie najkrótsza, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to podprowadzą na miejsce - zapewnia dyrektor Kołacz.

  Dodatkowo na wszystkich piętrach szpitala mają wisieć czytelne tablice informacyjne i strzałki.

  I SZYBCIEJ DO SPECJALISTY

  Obecnie na wizytę do najbardziej obleganych oddziałów, czyli na rehabilitację i neurochirurgię, czeka się dobrych parę miesięcy. Teraz kolejka ma się zdecydowanie skrócić. Przybędzie nowych łóżek, jak i miejsc, gdzie będą wykonywane zabiegi. - Na oddziałach rehabilitacyjnym i neurochirurgicznym zostanie postawionych 10 nowych łóżek, na chirurgicznym sześć - informuje dyrektor.

  A to nie wszystko. W mieleckim szpitalu powstaną też nowe miejsca, gdzie będą wykonywane bieżące zabiegi. Pierwsze na oddziałach urologicznym i dermatologicznym. Ten ostatni będzie bogatszy o gabinet z lampą do przeprowadzania naświetleń skórnych.

  Modernizacja szpitala powinna ruszyć już w najbliższych tygodniach.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo