Pozbądź się zmarszczek bez bólu

  Pozbądź się zmarszczek bez bólu

  /KAK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mezoterapia bezigłowa eliminuje zmarszczki całkowicie bezboleśnie.

  Mezoterapia bezigłowa eliminuje zmarszczki całkowicie bezboleśnie. ©D. Łukasik

  Zmarszczki to pojawiające się najwcześniej oznaki starzenia skóry. Są najczęściej wymieniane przez kobiety jako przyczyna kosmetycznych zmartwień.
  Mezoterapia bezigłowa eliminuje zmarszczki całkowicie bezboleśnie.

  Mezoterapia bezigłowa eliminuje zmarszczki całkowicie bezboleśnie. ©D. Łukasik

  Najnowszą metodą ich zwalczania jest mezoterapia bezigłowa z zastosowaniem aquaforezy. Nowinkę z zakresu medycyny estetycznej poleca kielecki Gabinet Kosmetyki Leczniczej i Upiększającej Elżbiety Wesołowskiej, która przybliży nam jej istotę.

  - Na czym polega unikalna technologia wykorzystana w mezoterapii bezigłowej?
  - Bezigłowa mezoterapia bazuje na nowej technice, zwanej aquaforezą, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu czy powstawanie zmarszczek.
  Aquaforeza umożliwia głęboką penetrację tkanki przez składniki zawarte w "koktajlu" substancji aktywnych aplikowanym w czasie zabiegu. Współdziałanie specjalnych impulsów elektrycznych o różnym natężeniu, aquaforezy i substancji aktywnych, przynosi maksymalny możliwy do uzyskania efekt!
  - Dlaczego skuteczność takich zabiegów przeciwzmarszczkowych jest większa?
  - Zewnętrzna warstwa ochronna skóry - warstwa rogowa - jest nieprzenikalną barierą, która ma chronić nas przed czynnikami zewnętrznymi. I tym samym kremy, maski i inne substancje wykorzystywane w kosmetyce nie mogą przez nią samodzielnie przenikać, tak więc ich skuteczność jest ograniczona. Przy zabiegu bezigłowej mezoterapii przez skórę pacjentki pokrytą żelem przewodzącym, który zawiera substancje aktywne eliminujące zmiany wywołane starzeniem, przenikają różne impulsy elektryczne. Jedne wtłaczają aktywne specyfiki w głąb tkanek, gdzie mogą one wpływać na procesy naprawcze w skórze. Inne impulsy oddziałują na drenaż limfatyczny toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, poprawiają przepływ krwi, co ma podstawowe znaczenie dla wytwarzania kolagenu podtrzymującego gładką powierzchnię skóry i nadającego jej elastyczność.

  - Jak wyglądają zabiegi przeciwzmarszczkowe?
  - Bezigłowa mezoterapia sięga do podłoża procesów związanych ze starzeniem się skóry. Aquaforeza wywołuje głębokie nawodnienie skóry, polepsza jej elastyczność, stymuluje układ limfatyczny i zapewnia długotrwały efekt poprawy jędrności i gęstości skóry. Substancje aktywne i żel do aquaforezy zawierają duże ilości składników nawilżających, przeciwutleniaczy, substancji stymulujących oraz naturalne wyciągi roślinne. Wykonując mezoterapię bezigłową można sięgnąć po koktajle składników nawadniających, ujędrniających, odmładzających twarz i szyję, ale także po zestawy składników antycellulitowych, do lipolizy. Nowością jest koktajl składników wybielająco- rozjaśniających, używanych do zabiegów likwidujących przebarwienia - teraz właśnie na takie zabiegi przyszedł czas po lecie.

  - Czy zabiegi są bezbolesne i kiedy można spodziewać się pierwszych rezultatów terapii?
  - Każda sesja terapeutyczna trwa około 1-1,5 godziny. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Wyraźne korzyści można zaobserwować już po pierwszych sesjach, jakkolwiek zależy to od stopnia głębokości zmarszczek. Parametry terapii dostosowuje się płynnie do progu odczuwania pacjentki, a intensywność terapii można regulować tak, aby pacjentka nie odczuwała dyskomfortu. Po zakończeniu zabiegu można natychmiast wrócić do normalnych czynności. W pierwszej części serii zabiegów zaleca się zaplanowanie kilku wizyt w krótszym odstępie czasowym, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo