OFF Fashion przełamuje standardy

    OFF Fashion przełamuje standardy

    KAK

    Echo Dnia Świętokrzyskie

    Aktualizacja:

    Echo Dnia Świętokrzyskie

    Elegancja retro, ale z nowoczesnym podejściem.

    Elegancja retro, ale z nowoczesnym podejściem. ©D. Łukasik

    Podczas kieleckiego Off Fashion było nietuzinkowo, nowatorsko i awangardowo. Wykorzystane materiały i ich zestawienia zaskakiwały jurorów i publiczność.
    Elegancja retro, ale z nowoczesnym podejściem.

    Elegancja retro, ale z nowoczesnym podejściem. ©D. Łukasik

    Nowoczesny lateks i ciepła, gruba krata. D. Łukasik

    Nowoczesny lateks i ciepła, gruba krata.
    (fot. D. Łukasik)

    Czwarty międzynarodowy konkurs dla projektantów i entuzjastów mody niedawno się skończył. Wiele fasonów przyprawiło nas o wielkie zaskoczenie, ale także docenialiśmy nowinki i perfekcyjne krawiectwo.

    Na konkursowych pokazach wiele modeli ubrań wykorzystywało futra sztuczne i naturalne - co nie dziwi zważywszy na sezon.
    Miękkie materie łączono z wieczorowymi tkaninami: satynami, atłasami, ulotnymi szyfonami. Ale także nie zabrakło tkanin na wskroś nowoczesnych - lateksu, syntetycznych mieszanek, elastycznych włókien, które to opinały sylwetki modeli i modelek to znów na innych projektach drapowały się luźno i swobodnie.
    Modnym detalem wypatrzonym u wielu projektantów były szerokie rękawy bluzek, sukienek, nawet okryć wierzchnich. Czasem bufiaste, czasem rozkloszowane zebrane w mankiet, czasem kusząco rozcięte. Na wybiegu nie zabrakło kolorowych akcentów - od jaskrawych żółci, niebieskich i fioletów, po te subtelnie rysujące sylwetki: szarości, czernie, kolory oberżyny, zieleni. Obok kreacji zupełnie offowych i przełamujących nasze spojrzenie na modę, formę i kolor zobaczyliśmy także projekty, będące pochwałą doskonałego, precyzyjnego krawiectwa, klasycznej, nienagannej formy, rozmaitych wcieleń stylu retro.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Zobacz koniecznie:

    Wideo