Ozdabiamy choinkę

  Ozdabiamy choinkę

  Agata Pęk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przykładowe ceny bombek choinkowych.

  Przykładowe ceny bombek choinkowych.

  Podpowiadamy, jakie trendy w kolorystyce, wzorach i kształtach powinny w tym roku dominować na bożonarodzeniowej choince.
  Przykładowe ceny bombek choinkowych.

  Przykładowe ceny bombek choinkowych.

  Branża ozdób choinkowych od lat powiązana jest z tym, co w danym roku króluje w modzie odzieżowej. Nic więc dziwnego, że producenci ozdób świątecznych po raz kolejny postarali się o szereg nowości zarówno pod względem kolorystyki, jak też kształtów.

  - W tym roku modne będą bombki w kolorze złota, z domieszką miedzi, które najlepiej połączyć z czerwienią. Pojawiły się też dekoracje łączące brąz z turkusem i błękitem. Tegorocznym hitem są również wszelkie odcienie fioletu i purpury - mówi Marzena Główczyńska, sprzedawca działu ogród w markecie OBI.

  Poza kolorystyką bombki ważne są także dodatki. Oprócz tradycyjnych, okrągłych bombek możemy znaleźć mnóstwo innych ozdób w rozmaitych kształtach i wzorach. W tym roku modne są dekoracje w naturalnych barwach zimy, a więc w kształcie płatków śniegu, lodowych sopli, szyszek, szklanych choinek i aniołków.

  - W roku ubiegłym, jak i w tym wciąż są modne ozdoby wykonane z wikliny i słomy, które często są wykończone brokatem i cekinami. Tego typu ozdoby również elegancko wyglądają na choince - dodaje Marzena Główczyńska.

  W sklepach możemy również kupić bombki i dekoracje malowane ręcznie. Są one jednak droższe niż tradycyjne. Za jedną tego typu bombkę trzeba zapłacić przynajmniej około 40 złotych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo