Świąteczny wystrój przed domem

  Świąteczny wystrój przed domem

  Agata Pęk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dekorując okna możemy w nich powiesić specjalną siatkę świetlną.

  Dekorując okna możemy w nich powiesić specjalną siatkę świetlną. ©archiwum

  Kolorowe lampki, gwiazdy, choinki, świetlne węże... Podpowiadamy, jak podkreślić atmosferę przed domem.
  Dekorując okna możemy w nich powiesić specjalną siatkę świetlną.

  Dekorując okna możemy w nich powiesić specjalną siatkę świetlną. ©archiwum

  W czasie świat Bożego Narodzenia nasze mieszkanie wygląda inaczej niż zwykle. Błyszcząca choinka, kolorowe stroiki, wianki i specjalne serwetki. Taką świąteczną atmosferę warto stworzyć również na zewnątrz naszego domu.

  Bożonarodzeniowe dekoracje okien, balkonu, ścian, czy drzwi z pewnością umilą nam przygotowywania do świąt. W sklepach znajdziemy mnóstwo świątecznych produktów, którymi możemy przystroić otoczenie domu. Przed dekoracją trzeba jednak zdecydować się na jeden styl, który będzie pasował i komponował się z naszym domem.

  OKNA I DRZWI

  W pierwszej kolejności możemy zająć się dekoracją okien. Dobry efekt uzyskamy wieszając na nich specjalną siatkę świetlną, którą można kupić w różnych kolorach. Warto rozważyć także skromniejszą wersję ozdoby - okrągłe wianki oplecione niewielką liczbą kolorowych lampek. Dodatkowo na parapecie można postawić renifera lub mikołaja z węża świetlnego.

  Na drzwiach wejściowych bardzo ładnie będzie prezentował się stroik zarówno ze sztucznych, jak i żywych gałązek. Ładnie wyglądają przypięte do niego małe plastikowe bombki i mieniące się dodatki. Na schodach do domu możemy postawić specjalne małe świąteczne latarnie lub wbić w ziemię podświetlane gałązki.

  SZNURY LAMPEK

  Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym można ozdobić lampkami fragment ogrodzenia, połać dachu, balustradę balkonu lub podświetlić choinki w ogrodzie. Nie należy oświetlać ich jednocześnie, ponieważ w chaosie kolorów żaden z tych elementów nie odda świątecznego nastroju.

  Oprócz liczby świecidełek ważny jest też kolor światła. Pamiętajmy, że każda oświetlona ściana, dach lub inny element naszego domu w różny sposób odbija światło.

  - Jeśli nie możemy sprawdzić wcześniej świetlnego efektu, to najlepiej wybrać lampki w kolorze białym. Nie kupujmy świeczek migoczących i zmieniających kolor. Takie lampki dają wspaniały efekt, ale po kilkunastu minutach są meczące dla oczu i obserwatorów - mówi Edyta Iwańska, dekorator wnętrz.

  Jeśli nie dajemy sobie rady z zawieszeniem lampek, możemy wybrać skromniejszą dekorację, na przykład mikołaja wspinającego się po drabinie zrobionej z węża świetlnego na dach naszego domu lub balkonu.

  Większość z nas przy dekoracji domów wiesza kolorowe błyskotki bez ładu i składu. Bardzo często taki wystrój staje się później świątecznym kiczem. Przed zakupem warto na spokojne przeanalizować, co chcemy przystroić, a na pewno osiągniemy wymarzony efekt.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo