Tendencje w bożonarodzeniowej modzie

  Tendencje w bożonarodzeniowej modzie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Choinka w srebrze i bieli – jeden z najmocniejszych trendów tego sezonu.

  Choinka w srebrze i bieli – jeden z najmocniejszych trendów tego sezonu. ©D. Łukasik

  Najmodniejsze "ubrania" dla choinki i stroików, prosto z europejskich stolic trendów.
  Choinka w srebrze i bieli – jeden z najmocniejszych trendów tego sezonu.

  Choinka w srebrze i bieli – jeden z najmocniejszych trendów tego sezonu. ©D. Łukasik

  Mediolan oszalał w tym roku na punkcie szronu, srebra, bieli i szklanych przezroczystych ozdób. Do tego dużo… kwiatów zamiast lub obok tradycyjnych bombek. Tak w największym skrócie można opisać tegoroczne tendencje w bożonarodzeniowej modzie.

  Fachowcy od marketingu i styliści chyba przewidzieli, że w tym roku Europa będzie cierpieć na brak śniegu. A skoro białego puchu nie ma za oknem, to powinien się on przynajmniej pojawić w świątecznych dekoracjach, na choinkach i stroikach. I rzeczywiście - mamy go w tym roku sporo.

  - Wszystko ma być oszronione lub ośnieżone. To jeden z najbardziej charakterystycznych trendów tego sezonu, który można było obserwować w tym roku zarówno Mediolanie, jak i w na innych imprezach targowych Europy. Modne są bombki z białego przezroczystego szkła, modne są także srebrne brokaty - mówi właścicielka galerii wnętrz Ambiente w Kielcach, Monika Bartosiewicz, która co roku odwiedza kilka takich wystaw, aby być na bieżąco ze światowymi trendami.

  Modne choinki i stroiki mają w sobie dużo srebra, ale też bieli. Można je dekorować nie tylko bombkami, ale na przykład kwiatami. To wciąż rzadko spotykane w Polsce rozwiązanie, które w Europie Zachodniej przypadło ludziom do gustu już kilka lat temu. Ładnie wyglądają choinki dekorowane sztucznymi gwiazdami betlejemskimi, ale także różami. Gwiazda betlejemska niekoniecznie musi być czerwona. Równie dobrze wygląda biała. Do tego na przykład białe pióra.

  - Oczywiście inne kolory także funkcjonują. Chodzi jednak o to, aby całość takich kompozycji pozostawała monochromatyczna. Jeśli wolimy róż, niech będzie, ale wtedy całą choinkę lub stroik staramy się zachować w tej barwie. Podobnie jest z innymi kolorami - radzi Monika Bartosiewicz z galerii Ambiente w Kielcach.

  Nasza rozmówczyni zachęca także do tego, aby czasem powiesić choinkę u sufitu.
  - Ona nie musi stać. Przypomnę, że w dawnej polskiej tradycji, bożonarodzeniowe drzewko często wisiało u sufitu czy u powały. Dopiero z Niemiec przyszedł obyczaj stawiania dużej choinki na ziemi - przekonuje nasza rozmówczyni.

  A zatem nie tylko bombki i łańcuchy. Pamiętajmy o kwiatach na choince, o delikatnych piórach, które symbolizują śnieg o posypanych brokatem liściach różnych roślin, na przykład paproci. Tak właśnie wyglądają w tym roku najmodniejsze choinki i świąteczne ozdoby.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo