Laserem w przebarwienia i zmarszczki

  Laserem w przebarwienia i zmarszczki

  (now) <a href="http://www.wspolczesna.pl">wspolczesna.pl</a>

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Laser diodowy służy m.in. do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach, zmian skórnych oraz usuwania włosów z małych powierzchni.

  Laser diodowy służy m.in. do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach, zmian skórnych oraz usuwania włosów z małych powierzchni. ©wspolczesna.pl

  Coraz bardziej popularną bronią w walce z niedoskonałościami skóry jest laser
  Laser diodowy służy m.in. do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach, zmian skórnych oraz usuwania włosów z małych powierzchni.

  Laser diodowy służy m.in. do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach, zmian skórnych oraz usuwania włosów z małych powierzchni. ©wspolczesna.pl

  Laser diodowy służy m.in. do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach, zmian skórnych oraz usuwania włosów z małych powierzchni.

  Pozwala on na usuwanie z powierzchni skóry niepożądanych zmian. Pozostawia jedynie niewielką, prawie niewidoczną bliznę.

  - Wykorzystywanych jest bardzo wiele rodzajów laserów, np. neodymowo-yagowe, aleksandrytowe, diodowe, rubinowe - mówi dr Piotr Bednarski, lekarz medycyny estetycznej i wykładowca w białostockiej Wyższej Szkole Kosmetologii.

  Skuteczniejsze niż niskoenergetyczne (tzw.
  zimne) są lasery wysokoenergetyczne (tzw. gorące). Ale przy niskiej energii mniejsze jest ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dlatego w gabinetach kosmetycznych używane są głównie aparaty emitujące niskie wartości energii.

  Skóra idealna

  Wskazania do wykonania zabiegu np. laserem CO2 to obecność na skórze znamion, zmian barwnikowych, brodawek, wrastających paznokci i blizn.
  - Laser bardzo precyzyjnie przekazuje ciepło do tkanki - wyjaśnia dr Bednarski. - Odparowuje ją i dokładnie zamyka naczynia.


  Terapia laserowa potrafi być bardzo skuteczna w leczeniu trądziku. Zwłaszcza w połączeniu z innymi metodami. Światło lasera przyspiesza gojenie istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Odpowiednio dobrana długość fali wnika ponadto w głąb skóry. I ogranicza produkcję wydzieliny gruczołów łojowych. Światło lasera działa też bakteriobójczo.

  Sposób na naczynka

  Lekarz za pomocą lasera może zamknąć też rozszerzone naczynia krwionośne. Zależnie od wielkości zmiany, wykorzystuje się różne lasery. Najłatwiej zamyka się naczynka na twarzy. To jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zmian naczyniowych. A na pewno mniej bolesna niż koagulacja, czyli zamykanie naczynek za pomocą prądu. Nie można jednak wykonać zabiegu, gdy skóra jest opalona. I czasami trzeba go powtórzyć.

  Co druga kobieta i co trzeci mężczyzna ma problemy z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń żylnych na nogach. Najczęściej pierwszym objawem zaczynających się problemów są "pajączki" - pękające naczynka. Do innych dolegliwości należą: uczucie ciężkich nóg, obrzęki czy skurcze i bóle. Na to też jest sposób. Zabieg laserowego zamykania naczyń na nogach przeprowadzany jest za pomocą lasera barwnikowego.

  Depilacja bez bólu

  Gabinety depilacji laserowej oferują urwałe usunięcie zbędnego owłosienia. W jaki sposób? Laser emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy, zabiegi muszą być powtórzone.

  Gładko i młodo

  Efektem fotoodmładzania laserowego jest wygładzenie zmarszczek, likwidowanie blizn, rozstępów, rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser dotrze do dowolnej części ciała, tam gdzie potrzebne jest wygładzenie i odmłodzenie skóry (twarz, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, pośladki, dłonie, a nawet powieki). Impulsy laserowe wnikają w skórę i pobudzają skórę właściwą do regeneracji. Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy, dekoltu czy grzbietów rąk za pomocą specjalnie dobranego promieniowania laserowego.

  Sezon na zmiany

  Najlepszy czas na zabiegi laserowe to wczesna wiosna lub późna jesień. Światło lasera uwrażliwia bowiem skórę na działanie słońca. Przez kilka tygodni po zabiegu trzeba stosować krem z bardzo wysokim filtrem UVA i UVB (przynajmniej SPF 20 lub więcej). Przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych są choroby skóry (np. trądzik różowaty, alergia, stany zapalne, opryszczka), bardzo liczne znamiona barwnikowe, ciąża i karmienie piersią, przyjmowane leki (cukrzycowe, antydepresyjne).

  Dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się stosować preparatów z witaminą A, retinolem i z pochodnymi witaminy A (retinoidami), a w przypadku retinoidów stosowanych doustnie nie wolno złuszczać skóry ani w trakcie, ani nawet przez pół roku po terapii.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo