Kinkiet zapomniany wkracza do naszych wnętrz

  Kinkiet zapomniany wkracza do naszych wnętrz

  Opr. /MS/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kinkiety możemy dobrać do każdego pomieszczenia w naszym domu.

  Kinkiety możemy dobrać do każdego pomieszczenia w naszym domu.

  Czy istnieje lampa odpowiednia do każdego pomieszczenia?Spełniająca wszystkie wymagane funkcje i jednocześnie atrakcyjna wizualnie?
  Kinkiety możemy dobrać do każdego pomieszczenia w naszym domu.

  Kinkiety możemy dobrać do każdego pomieszczenia w naszym domu.

  Z chwilą pojawienia się mody na podwieszane sufity i wbudowane halogeny, wiele osób zrezygnowało z kinkietów. Tym bardziej, że dawne kinkiety były wątpliwą ozdobą. Obecnie jednak, kiedy mamy do wyboru tak szeroką gamę produktów, możemy dobrać kinkiety do każdego pomieszczenia w naszym domu. Będą nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie.

  Kinkiet w każdym pomieszczeniu

  Zacznijmy od salonu, w którym spędzamy najwięcej czasu.
  Oprócz lampy centralnej musimy zatroszczyć się o oświetlenie miejscowe. Każdy ma swój ulubiony fotel lub kanapę, gdzie czyta książki i gazety. Zadbajmy, by kącik ten był odpowiednio doświetlony, np. kinkietem dopasowanym do lampy głównej. Producenci oferują całe serie lamp i kinkietów w drewnianych lub drewnopodobnych oprawach, które można idealnie dobrać do kolorystyki mebli. Co ważne, pasują do każdego typu wnętrz, zarówno nowoczesnych jak i klasycznych. Pamiętajmy również, że oglądanie telewizora w zupełnych ciemnościach szkodzi naszym oczom. Na ścianie z odbiornikiem możemy umieścić kinkiet, który oświetli przestrzeń i ułatwi oglądanie.

  Ceramika w świetlnym wydaniu

  Nowością na rynku są kinkiety w oprawach ceramicznych, gipsowych i szamotowych, które tworzą oryginalny efekt aranżacyjny. Oprawy ceramiczne i gipsowe można pomalować na dowolny kolor farbami emulsyjnymi lub lakierami. Spełniają funkcję dekoracyjną i oświetleniową, podkreślając jednocześnie architekturę pomieszczeń. Te w kształcie misy, kwadratu lub prostokąta będą pasować do nowoczesnych, ascetycznych mieszkań. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kinkietów, które emitują światło w górę i w dół, oświetlając jednocześnie sufit i podłogę. Dostępne są również funkcjonalne kinkiety narożne, które doświetlają zwykle ciemne rogi ścian.

  Kinkiety sprawdzą się nie tylko w salonie, ale też w pozostałej części mieszkania. W przedpokoju rozjaśnią wejście ciepłym, rozproszonym światłem, a w łazience, gdzie prym wiedzie oświetlenie wokół lustra, będą pełnić rolę oświetlenia pobocznego. Są funkcjonalne również w sypialni, w której szczególnie zależy nam na przytulnym klimacie. Tu nie potrzebna jest lampa centralna, więcej uwagi poświęćmy oświetleniu miejscowemu. Kinkiety w sypialni powinny spełniać dwie role: budować sprzyjający odpoczynkowi nastrój oraz świecić na tyle mocnym światłem, aby umożliwiać czytanie. Umieśćmy je więc nad łóżkiem oraz w najbardziej uczęszczanych punktach pokoju.

  Jedno jest pewne, ze względu na szerokie zastosowanie oraz zróżnicowanie stylistyczne, kinkiety powrócą do łask. Która z lamp nadaje się bowiem do każdego pomieszczenia w naszym domu? Tylko kinkiet!

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo