Moda wprost ze stoku

  Moda wprost ze stoku

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Moda narciarska i snowboardowa jest w tym sezonie niezwykle kolorowa.
  Słoneczne oranże na śnieg.

  Słoneczne oranże na śnieg.

  Sportowa, narciarska moda rządzi się swoimi prawami, choć w projektowanie dla marek specjalizujących się w ekwipunku narciarskim zaangażowane już były takie sławy świata jak Pucci czy Castelbajac. Prócz kolorów, modnych detali zmieniających się z sezonu na sezon, ważne są też technologiczne zalety materiałów, z jakich wykonano narciarskie spodnie i kurtki.

  Elita świata mody Emilio Pucci czy Jean Charles Castelbajac zdecydowała się już kilka sezonów temu projektować dla takich marek narciarskich jak Rossignol. Dowodzi to, że zarówno fasony i kolorystyka nie jest taka obojętna sportowcom. I w tym roku projektanci i producenci narciarskich ubrań podążają w ślad za obowiązującymi trendami kolorystycznymi.
  Nasycone kolory oranżu, żółci, amarantowego różu spotkamy także na stokach, na najmodniejszych narciarkach. Panowie także mogą korzystać z tych kolorowych trendów, zakładając w tym roku kurtki i spodnie w soczystych kolorach. Jednak w męskich zestawach, te mocne barwy, o wiele częściej występują z czarnymi lub brązowymi, "tonującymi" kolorami. Właściwie każda z marek narciarskich proponuje swym klientom dodatki w postaci skomponowanych kolorystycznie rękawic, czapek czy opasek i gogli. W parze do wielu kompletów producenci proponują także specjalne koszulki, bluzy o właściwościach niemal bielizny termoizolacyjnej.

  Jednak to, co najbardziej interesuje narciarzy to technologiczne zalety materiałów, z jakich wykonane są kurtki i spodnie - możliwości swobodnego "oddychania" skóry, zatrzymywania ciepła wewnątrz i odprowadzania wilgoci na zewnątrz, w końcu nieprzemakalności. Najnowsze technologie sprawiają, że materiały utrzymują te właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Prezentowane narciarskie i snowboardowe komplety przedstawiano na targach Zima - Sport w Kielcach.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo