Zegar w domu to podstawa

  Zegar w domu to podstawa

  Aleksandra KOS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zegar powinien też ozdobić mieszkanie.

  Zegar powinien też ozdobić mieszkanie.

  Nie tylko odmierza czas, ale i zdobi nasze mieszkanie. Wybór zegarów jest tak ogromny, że można go dopasować do każdego stylu naszego wnętrza.
  Zegar powinien też ozdobić mieszkanie.

  Zegar powinien też ozdobić mieszkanie.

  Mogą być wiszące, stojące, duże, małe, bogato zdobione, antyczne lub nowoczesne.

  Z dawnych czasów

  Zapewne kiedy mówimy o tych zegarach, wszyscy mają w pamięci babcine zegary z kukułką, których głośne tykanie słychać było w całym domu. Zazwyczaj była to budka ozdobiona wypukłymi elementami drewna. Taki zegar będzie pasował z pewnością do stylowego wnętrza. W otoczeniu starych mebli będą się też znakomicie prezentować zegary tak zwane dworcowe lub wysokie, stojące i bogato ozdobione.

  Najlepszą ofertę takich zegarów znajdziemy w sklepach z antykami lub w dużych salonach meblowych, które posiadają stylizowane zegary niczym wyglądające z lat dwudziestych.
  Oryginalne

  Takie zegary najładniej będą najlepiej pasować do nowoczesnych pomieszczeń. Ciekawe wyglądają takie, które mają tylko same wskazówki i oryginalne połączenie szkła z bogatą kolorystyką. Do takiego mieszkania pasują również różne zabawne formy zegarów. Mogą być to na przykład duże tarcze, na których są umieszczone tylko niektóre cyfry.

  Odpowiednio ułożone na tarczy sugerują godziny, a jednocześnie tworzą przemyślane kompozycje. Można także pokusić się o zamówienie zegara z wizerunkiem bliskiej osoby. Z pewnością będzie łączył funkcje praktyczną, jak również dekoracyjną.

  Dziecięce

  Najmłodsi zazwyczaj mają trudności z nauczeniem się odczytywania godzin na zegarze. Na czasomierzach elektronicznych jest to o wiele prostsze. Dobrą zachęta jest więc umieszczenie takiego zegara, który będzie przedstawiał ulubione postaci z bajek, na przykład Królewnę Śnieżkę. Powinien być on duży i mieć bardzo wyraźne cyfry i wskazówki.

  Przy wyborze zegarów należy się kierować przede wszystkim wielkością naszego mieszkania oraz jego wyposażeniem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo