Groził samobójstwem.Policjantom udało się go od tego odwieść

  Groził samobójstwem.Policjantom udało się go od tego odwieść

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Groził samobójstwem.Policjantom udało się go od tego odwieść
  Przez kilkanaście godzin policyjni negocjatorzy rozmawiali z 28-letnim przemyślaninem, który zabarykadował się w swoim mieszkaniu. Mężczyzna szukał pomocy na forum internetowym, gdzie zasugerował o chęci popełnienia samobójstwa.
  Groził samobójstwem.Policjantom udało się go od tego odwieść
  W niedzielę około godziny 17, dyżurny policji w Przemyślu został powiadomiony przez dziennikarza "Nowin" o tym, że na forum dyskusyjnym portalu gazety, pojawiła się niepokojąca wiadomość. Mieszkaniec Przemyśla napisał, że chce odebrać sobie życie. Powodem jego desperacji były sprawy rodzinne. Policjanci nie tracąc ani chwili rozpoczęli działania. Dzięki szybkiej reakcji kilku administratorów sieci funkcjonariusze ustalili adres IP komputera i tym samym adres oraz personalia desperata. Okazało się, że mieszkanie usytuowane jest na dziesiątym piętrze na jednym z przemyskich osiedli.

  Drzwi mieszkania były zamknięte, a mieszkający tam mężczyzna nie reagował na prośby policjantów, aby je otworzył. Gdy za drzwiami na dłuższą chwilę zapadła cisza, policjanci zaczęli podejrzewać, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Kiedy wezwani na miejsce strażacy rozpoczęli wyważanie drzwi 28-letni mężczyzna otworzył mieszkanie, lecz chwile później zamknął się w kuchni.

  Cały czas groził, że odbierze sobie życie, jeśli tylko policjanci będą chcieli wejść do kuchni. Na miejsce wezwano negocjatorów policyjnych, którzy od godziny 2 w nocy do godziny 9 rano wczoraj prowadzili z mężczyzną bardzo trudne rozmowy. Negocjatorom oraz członkom rodziny udało się przekonać mężczyznę, aby zgodził się na udzielenie mu pomocy medycznej. Przed godziną 10 został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Żurawicy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo