Nagrywamy na HDD

  Robert FELCZAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Stosowane coraz częściej w kamerach i nagrywarkach dyski twarde wypierają z rynku kasety i płyty.
  Pojemność twardych dysków.

  Pojemność twardych dysków.

  Kasety, a nawet płyty DVD nie są już popularnymi, najwygodniejszymi rozwiązaniami umożliwiającymi dokonywanie nagrań wideo.

  Kasety (VHS - magnetowidy, DV - kamery) najpierw przegrały rywalizację z płytami DVD, a wkrótce potem nie sprostały kolejnemu konkurentowi - twardemu dyskowi (HDD). Kasety przeszły do lamusa przede wszystkim dlatego, że jakość nagrań była przeciętna, a czas nagrywania ograniczony długością taśmy.

  KAMERY

  I dlatego na rynku królują obecnie kamery lub nagrywarki DVD z wbudowanymi dyskami twardymi. Rozwiązanie to umożliwia bardzo długi czas nagrywania obrazu i dźwięku bez konieczności używania płyt czy kaset.
  A ponadto jakość nagrań jest znacznie wyższa niż w przypadku kaset. Szczególnie w przypadku najnowszych modeli kamer, które pozwalają na zapis wideo w jakości Full HD, co gwarantuje pięciokrotnie lepszą czystość i jakość obrazu niż w przypadku nagrań dokonywanych w standardowej rozdzielczości.


  W przypadku kamer zaletą dysku twardego jest także to, że nagrany materiał można łatwo i szybko zgrać na przykład do komputera, a następnie poddać go cyfrowej obróbce. Ponadto, w przypadku niektórych modeli kamer nagrany film można bez użycia komputera skopiować z dysku twardego na płytę DVD lub kartę pamięci.

  NAGRYWARKI

  Będące następcą magnetowidu nagrywarki DVD pozwalają natomiast nagrywać programy telewizyjne (mają wbudowany tuner telewizyjny), zgrywać wideo z kamer bądź też kopiować nagrania z kaset VHS. W większości oferowanych obecnie modeli nagrywać można na płytach DVD oraz na wbudowanym dysku twardym.
  Nagrywarki są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż magnetowidy.

  Modele z HDD pozwalają nagrywać na dysku twardym, a jednocześnie oglądać film z płyty DVD. Z powodzeniem zastępują również odtwarzacz płyt CD. I mimo że mają mnóstwo funkcji, są proste w obsłudze.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo