Przedpokój - domowa wizytówka

  Przedpokój - domowa wizytówka

  Aleksandra KOS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przedpokój wprowadza nas do wnętrza domu. Dzięki niemu możemy wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała pozostała część mieszkania. Sporo można także powiedzieć o jego właścicielu.
  W korytarzu powinna być szafka na buty i drobne przedmioty.

  W korytarzu powinna być szafka na buty i drobne przedmioty.

  Szafa to podstawa

  W każdym korytarzu powinna znaleźć się nie za duża szafa na kurtki, szaliki, czapki, rękawiczki, buty czy drobne przedmioty, które zaraz po wejściu do domu można tam powiesić lub położyć. Taka garderoba, usytuowana tuż przy wejściu do domu, jest bardzo wygodna, ale nie należy jej zbytnio obciążać.

  Jeśli jest za mały na to, aby umieścić w nim szafę, można zdecydować się na wiszący duży wieszak z półką na górze i podręcznymi szufladami na dole, które posłużą nam na obuwie, pasty do butów i szczotki do ubrań. Natomiast na parasole możemy zakupić specjalny stojak, który będzie także pełnił funkcję dekoracyjną.
  Większa przestrzeń

  Kolejnym niezbędnym, a być może nawet najważniejszym, elementem wystroju przedpokoju jest lustro, na tyle duże, aby mogło odbić całą naszą sylwetkę. Prawidłowo umieszczone lustro dodatkowo powiększy jego przestrzeń. Lustro, a raczej jego rama, to także znakomita ozdoba wnętrza.

  W dużym przedpokoju możemy umieścić także na przykład sofę, stolik lub fotele, dzięki czemu będzie można usiąść wygodnie i założyć obuwie. Na ścianach w korytarzu można powiesić obrazy lub rodzinne zdjęcia, które doskonale nadadzą mu domowy klimat. Przedpokój to również idealne miejsce dla naszego pupila, w którym możemy urządzić mu kącik z miejscem do snu.

  Podłoga i oświetlenie

  W przedpokoju posadzka powinna być trwała oraz odporna na wilgoć i zabrudzenia, dlatego najlepiej położyć płytki ceramiczne lub kamienne. Jeśli natomiast zdecydujemy się na wykładziny, to najlepsze będą z poliamidu lub poliakrylu, ponieważ są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Przy wyborze koloru materiału na podłogę, najlepiej sprawdzają się beże, brązy i szarości, które są praktyczne w przypadku zabrudzeń. Musimy pamiętać, że jeśli przedpokój jest otwarty na kuchnię lub salon, należy go dobrze zestawić kolorystycznie z sąsiednimi pomieszczeniami.
  Warto zadbać o barwę światła zbliżoną do światła dziennego. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba zastosować równomierne, mocne oświetlenie, rozłożone proporcjonalnie na suficie. Jeśli mamy bardzo wąski korytarz, możemy go powiększyć, kierując strumień światła bezpośrednio na ściany.

  Urządzając przedpokój, musimy pamiętać, że nie jest to prywatne miejsce, ale przestrzeń, która ma służyć wszystkim domownikom i odwiedzającym gościom. Powinien być wygodny, praktyczny i dopasowany stylem do całego wnętrza naszego domu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo