Sprawdź warunki na stokach

  Sprawdź warunki na stokach

  /ATA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sprawdź warunki na stokach
  Zrobiła się wiosna, ale na trasach zjazdowych w Górach Świętokrzyskich, Tatrach, czy Beskidach leży mnóstwo śniegu. Warunki do szusowania są dobre albo bardzo dobre.
  Sprawdź warunki na stokach
  W Kielcach na stokach Telegraf i Stadion oraz w Bałtowie leży po 80 centymetrów śniegu, w Niestachowie jest tylko o 5 centymetrów mniej. W Krajnie biała pokrywa ma do 50 centymetrów grubości, a w Tumlinie do 40. Utrzymują się, więc co najmniej dobre warunki do jazdy.

  W ten weekend na pewno jeszcze pojeździ się na nartach w Górach Świętokrzyskich. Chociaż na weekend zapowiadane jest plus 8 stopni Celsjusza gruba powłoka śniegu na stokach powinna to przetrzymać.

  - W niedzielę, nawet jeśli faktycznie w weekend będzie około 10 stopni ciepła, powinniśmy normalnie pracować.
  Pokrywa śniegu jest na tyle gruba, że te dwa dni powinna spokojnie przetrzymać. Mamy też zapasy, które na bieżąco podrzucamy pod ścieżki wyciągów, gdzie najszybciej robią się przetarcia do ziemi - zapewnia Jacek Dyk z Ośrodka Narciarskiego w Niestachowie.

  Podobne zapasy śniegu są na zacienionych stokach na Telegrafie, Stadionie i w Tumlinie. W najgorszej sytuacji jest najbardziej odsłonięty stok w Krajnie, ale i tu powinny się utrzymać dobre warunki narciarskie.

  - Zapas śniegu jest na tyle duży, że jeśli nie spadną deszcze, to plusowe temperatury nam nie zaszkodzą. Na dole stoku jest rzadszy śnieg, bo tego się nie da uniknąć. Narciarze na razie jednak nie narzekają, a dziś jeździ się bardzo dobrze - powiedział nam w piątek wieczorem Zenon Danda, właściciel wyciągu "Sabat" w Krajnie

  Również w innych polskich górach na większości tras można napotkać bardzo dobre albo dobre warunki do szusowania na nartach.

  Tatry i Podhale. Białka - 70 centymetrów śniegu, warunki bardzo dobre, Bukowina - 100 centymetrów śniegu, warunki bardzo dobre, Kasprowy Wierch - 137 centymetrów śniegu, warunki bardzo dobre, Polana Szymoszkowa - 125 centymetrów śniegu, warunki dobre, Gubałówka - 70 centymetrów śniegu, warunki bardzo dobre, Małe Ciche - 90 centymetrów śniegu, warunki dobre.

  Beskidy. Wisła - Szosów - 100 centymetrów śniegu, warunki dobre, Korbielów - Pilsko 50 centymetrów śniegu, warunki dobre, Szczyrk - Czyrna Solisko - 100 centymetrów śniegu, warunki dobre, Krynica - Jaworzyna - 40 centymetrów śniegu, warunki trudne, Piwniczna - Wierchomla - 60 centymetrów śniegu, warunki dobre.

  Sudety. Szklarska Poręba - Szrenica - 80 centymetrów śniegu, warunki bardzo dobre, Karpacz - Kopa - 50 centymetrów śniegu, warunki dobre, Zieleniec - 60 centymetrów śniegu.

  Bieszczady. Ustrzyki Dolne - 40 centymetrów śniegu, warunki dobre, Arłamów - 40 centymetrów śniegu, warunki dobre.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo