Wybieramy tani kredyt gotówkowy

  Wybieramy tani kredyt gotówkowy

  Robert FELCZAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wybieramy tani kredyt gotówkowy

  ©Archiwum

  Które pożyczki są najkorzystniejsze dla naszych portfeli? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przed ich zaciągnięciem?
  Wybieramy tani kredyt gotówkowy

  ©Archiwum


  Zamierzając zaciągnąć kredyt gotówkowy warto przeanalizować koszty związane z jego uzyskaniem i spłacaniem. Ofert banków są bowiem bardzo różne.
  Poszukiwania najkorzystniejszej oferty najlepiej rozpocząć od banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, albo od której pożyczaliśmy już pieniądze. Nie należy jednak ograniczać się wyłącznie do "własnego" banku, ponieważ istnieje duża szansa, że u konkurencji otrzymamy tańszy kredyt. Nawet będąc klientem "z ulicy". Warto o tym pamiętać, bo w przypadku pożyczki w wysokości 5 tysięcy złotych całkowity koszt kredytu może różnić się nawet o kilkaset złotych.
  Szukając kredytu warto zwrócić uwagę także na to, czy bank kredytuje prowizję za jego udzielenie. Jeśli tak, to przyzna nam kredyt na nieco wyższą kwotę, która pokryje koszt prowizji. W przeciwnym przypadku kwota udzielonego kredytu zostanie uszczuplona o wartość prowizji. Pamiętać trzeba też, że niektóre banki wymagają ubezpieczenia kredytu. A to stanowi dodatkowy koszt, podwyższa wysokość rat.

  Cennym źródłem na temat kredytów gotówkowych są przygotowywane przez rozmaite instytucje rankingi. Jednym z nich jest opublikowane przez Open Finance zestawienie najlepszych kart kredytowych. Najlepiej wypadły w nim banki BOŚ, Deutsche Bank PBC i BZ WBK (oferta dla klientów tych banków) oraz Polbank EFG, Deutsche Bank PBC i Volkswagen Bank direct (dla osób nie będących klientami tych banków).

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo