Wybieramy telefon komórkowy

  Wybieramy telefon komórkowy

  Robert FELCZAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Czym kierować się podczas zakupu aparatu telefonicznego? Jakie parametry i funkcje są najistotniejsze?
  Operatorzy telefonii komórkowej oferują kilkadziesiąt modeli telefonów kilkunastu producentów.

  Operatorzy telefonii komórkowej oferują kilkadziesiąt modeli telefonów kilkunastu producentów.

  Współczesne aparaty telefoniczne GSM służą nie tylko do rozmawiania i wysyłania wiadomości tekstowych. Wiele z funkcji, którymi producenci i operatorzy kuszą w reklamach w praktyce okazuje się niemal zupełnie bezużyteczna. Na czym więc skupić się przy wyborze telefonu?

  Operatorzy telefonii komórkowej oferują kilkadziesiąt modeli telefonów kilkunastu producentów. Większość z nich posiada te same funkcje oraz zbliżone parametry. Przed zakupem warto jednak dokonać szczegółowego porównania przynajmniej kilku aparatów, ponieważ różnice bywają istotne.

  CO JEST NAJISTOTNIEJSZE?

  Najważniejszymi kwestiami związanymi z wyborem komórki jest akumulator (bateria) i rozdzielczość (wielkość) wyświetlacza. Te dwie rzeczy, oraz łatwość poruszania się po menu, w największym stopniu decydują bowiem o komforcie używania telefonu.


  W przypadku akumulatora należy zwrócić uwagę na jego typ i pojemność. Najlepsze są baterie litowo-polimerowe i litowo-jonowe (można je doładowywać w dowolnej chwili bez uszczerbku na ich żywotności), które zastąpiły starsze typy akumulatorów (niklowo-kadmowe i niklowo-wodorkowe). Istotna jest też pojemność akumulatora, od której zależy czas czuwania i rozmów (bez jego doładowywania).

  Na tych dwóch parametrach nie należy jednak kończyć porównania baterii. Przykład: Motorola E8 z akumulatorem o pojemności 930 mAh zapewnia 300 godzin czuwania, podczas gdy Samsung U800 z baterią 880 mAh o 100 godzin dłużej. Ważna jest także rozdzielczość wyświetlacza, która decyduje o czytelności wyświetlanych na nim informacji. Przeważnie wynosi ona 320x240 pikseli. W lepszych, przeważnie droższych modelachm jest jednak sporo większa. Może wynosić nawet 480x640 pikseli.

  FUNKCJE APARATU

  W dalszej kolejności należy skupić się na funkcjach telefonu. Przede wszystkim komórka powinna mieć pojemną książkę telefoniczną, budzik i kalendarz. Przydatne jest też wbudowane radio, odtwarzacz plików muzycznych, aparat fotograficzny, Bluetooth (do przesyłania plików, łączenia z komputerem) oraz gniazdo umożliwiające obsługę kart pamięci (najlepiej w standardzie microSD).

  Zbędnymi gadżetami w praktyce okazują się natomiast przeglądarka internetowa, możliwość wysyłania i odbierania poczty elektronicznej.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo