Jakie narzędzia do majsterkowania powinny się znaleźć w...

  Jakie narzędzia do majsterkowania powinny się znaleźć w każdym domu?

  Aleksandra KOS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jakie narzędzia do majsterkowania powinny się znaleźć w każdym domu?

  ©Archiwum

  Cieknące zlewy, spłuczki, poluzowane zawiasy czy zgrzytające zamki to drobne awarie, z którymi jesteśmy w stanie poradzić sobie sami.
  Jakie narzędzia do majsterkowania powinny się znaleźć w każdym domu?

  ©Archiwum

  Do drobnych domowych napraw wystarczy zestaw podstawowych narzędzi. Powinien on więc znajdować się w każdym domu, najlepiej w specjalnej skrzynce. W sklepach możemy kupić takie z kompletem podstawowych narzędzi i kluczy lub puste pojemniki, które "urządzić" możemy sami.

  Zestaw podstawowy

  Decydując się na zakup takiego przybornika powinniśmy zwrócić uwagę na jakość narzędzi, którymi szybko i łatwo naprawimy, przymocujemy lub zawiesimy konkretny przedmiot w naszym mieszkaniu.

  W każdej skrzynce domowego majsterkowicza powinien znaleźć się młotek ślusarski. Z pewnością przyda się do wbijania gwoździ i lżejszych prac domowych. Warto także kupić młotek lżejszy do wkręcania na przykład mniejszych sztyftów. Drugim ważnym narzędziem, jakie powinno znaleźć się w skrzynce, są obcęgi, dzięki którym wyciągniemy wkręty oraz obetniemy miękkie druty. Bardzo przydatny jest wkrętak. Nie powinno także zabraknąć małego i dużego klucza nastawnego, którym zreperujemy na przykład cieknący kran.

  Przy pracach z instalacją elektryczną bardzo przydatne mogą okazać się cęgi i różnej wielkości śrubokręty.

  Do podstawowych narzędzi warto dorzucić także piłę do cięcia metalu i drewna. Do prac przy drewnie z pewnością przydadzą się pilniki półokrągły i z drobnymi nacięciami.

  Oczywiście każdy majsterkowicz powinien mieć czym wywiercić otwór w ścianie. Wiertarka i odpowiednie rodzaje wierteł to kolejne narzędzia do naszej skrzynki. Powinny się tam także znaleźć się specjalne nożyce do przecinania na przykład blachy.

  Nie można zapomnieć o tym, że w podstawowym zestawie nie powinno zabraknąć również ołówka stolarskiego, papieru ściernego i oczywiście linijki.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo