Przywróć blask swojej skórze na wiosnę

  Przywróć blask swojej skórze na wiosnę

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pierwsze dni marca przypominają, że zima ma się już ku końcowi i warto zadbać o stan skóry, która przez ostatnie miesiące była wystawiana na ciężką próbę.
  Zabiegi IPL pomagają przywrócić zmęczonej zima skórze zdrowy i ładny wygląd.

  Zabiegi IPL pomagają przywrócić zmęczonej zima skórze zdrowy i ładny wygląd. ©Archiwum

  O zabiegach, które mogą pomóc przywrócić jej blask i dobrą kondycję mówi Jolanta Podsiadło, kosmetyczka dyplomowana.

  - Całkowicie bezbolesna jest bezigłowa mezoterapia, która podczas różnych zabiegów na twarz i ciało, pomaga czynnym składnikom wnikać głęboko w głąb skóry. Dzięki temu, przy pomocy wyspecjalizowanych substancji, o miejscowym działaniu, można przeprowadzić skuteczną kurację przeciwmarszczkową, liftingującą skórę. To także dobry sposób, by pozbyć się przebarwień. - mówi Jolanta Podsiadło, właścicielka Studia Kosmetyki Kompleksowej i Odnowy Biologicznej Sekret w Kielcach - Nowoczesna mezoterapia, która robi zawrotną karierę w świecie kosmetyki, wykorzystuje zarówno technologię laserową jak i elektryczne impulsy.
  To właśnie to połączenie pozwala reaktywować w tkankach właściwe procesy: polepszenia przepływu krwi, drenażu limfatycznego, metabolizmu. Efektem zabiegów jest lepsza sprężystość skóry, gładkość, optymalne nawilżenie, rozjaśnienie.

  Innymi zabiegami reaktywującymi skórę, jakie można polecać przed wiosną, są zabiegi fotoodmładzania IPL, wykorzystujące intensywne światło. To ono pobudza komórki, wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Efekt to jędrniejsza, bardziej elastyczna skóra, zmniejszone pory i wygładzone drobne zmarszczki. - Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który w sposób kompleksowy i w znacznym stopniu redukuje lub całkowicie usuwa problemy z trądzikiem różowatym, rumieniem - mówi kosmetyczka - Pozwala pozbyć się przebarwień, redukuje zmiany pigmentacyjne, ujednolica koloryt skóry. Najlepsze efekty w usuwaniu przebarwień uzyskuje się po serii od 2 do 5 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 3-6 tygodni. Dobrze jest też połączyć z fotoodmładzaniem inne metody jak mikrodermabrazję czy mezoterapię bezigłową.

  Myśląc o zbliżającej się wiośnie i coraz intensywniejszym słońcu, panie ze skłonnością do pękających naczynek powinny pomyśleć o ich zamykaniu, by pozbyć się szpecących pajączków. A to już ostatni moment, by zaplanować taką kurację - Polecam zabiegi z wykorzystaniem systemu IPL, bo światło docierające w głąb popękanych naczyń, powoduje ich zanikanie. - objaśnia kosmetyczka - Podczas zabiegu czujemy tylko lekkie pieczenie. Można je powtarzać co 3-4 tygodnie.

  Naczynka można też zamykać metodą elektrokoagulacji, gdzie elektroda igłowa jest przykładana do powierzchni naskórka w miejscu widocznego "pajączka". Pojedyncze naczynka znikają przeważnie po 1-2 zabiegach, jeśli jest ich więcej, trzeba liczyć się z tym, że kuracja będzie dłuższa. Proponuję serię zabiegów wzmacniających i obkurczających naczynka z zastosowaniem terapii ultradźwiękami i odpowiednich preparatów wzmacniających.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama