Trzy kroki do świeżej

  Trzy kroki do świeżej i zdrowej cery

  Katarzyna Kulińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trzy kroki do świeżej i zdrowej cery
  Zdrowa cera to przede wszystkim cera dobrze oczyszczana z zanieczyszczeń, których nabawia się dzięki niekorzystnym czynnikom środowiska w jakim żyjemy.
  Trzy kroki do świeżej i zdrowej cery
  Zanieczyszczaniu skóry winna jest także niewłaściwa przemiana materii, niewłaściwe używanie codziennych kosmetyków. Jak zadbać o cerę, bez zaskórników, o świeżym kolorycie i zdrowym wyglądzie?

  - Największy grzech zaniedbania to niezmyty na noc makijaż. - ocenia Ewa Wawrzeńczyk, kosmetyczka - Obok oczywistych względów higienicznych, musimy dodać jeszcze zatykanie i zanieczyszczenie porów, niedotlenienie skóry. Wszystko będzie skutkować zmęczeniem, poszarzeniem i przedwczesnym starzeniem się cery. Demakijaż to podstawa codziennego oczyszczania.

  Krok pierwszy - wieczorny demakijaż

  Oczyszczanie skóry na wieczór, by uwolnić ją z warstwy kolorowych kosmetyków i kurzu można wykonywać specjalnymi płynami do demakijażu ( najlepiej takimi usuwającymi również tusz do rzęs, cienie), ale także mleczkami i tonikami. - radzi kosmetyczka - W drogeriach, perfumeriach dostaniemy też specjalne płatki nasączone płynem do demakijażu - te są bardzo przydatne na przykład w podróży. Można również użyć do tego celu specjalnych żeli do mycia. Nowością są takie z zawartością oczyszczających, peelingujących mikrocząsteczek, dzięki którym skóra codziennie jest gładka, bo oczyszczamy ją też z martwych komórek.

  Krok drugi - regularny peeling

  Drugim stopniem oczyszczania skóry twarzy jest właśnie regularne wykonywanie peelingu. Do zabiegu usuwania martwego naskórka możemy używać kosmetyków enzymatycznych, czyli takich, które rozpuszczają łuszczące się komórki skóry. Najczęściej są to kosmetyki w formie maseczki, polecane do cer wrażliwych. Alternatywą będą kremy i żele z zawartością mikrocząsteczek delikatnie szorujących skórę. Jeśli chcemy raz na jakiś czas "odświeżyć" skórę można skorzystać z profesjonalnych zabiegów peelingu w gabinecie kosmetycznym. Polecałabym przede wszystkim mikrodermabrazję, głębokie złuszczanie yellow peel.

  Krok trzeci - profesjonalne oczyszczanie

  Trzecim etapem oczyszczania skóry będzie właśnie zabieg kosmetyczny w gabinecie czyli mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń w postaci zaskórników, pryszczy. Warto przeprowadzać go systematycznie 2-4 razy w roku. W wielu gabinetach kosmetycznych miejsce tradycyjnego "wyciskania" zajął peeling kawitacyjny. - To zabieg polecany dla skór od 25 roku życia, idealny dla pań bojących się dyskomfortu tradycyjnego zabiegu. - wyjaśnia kosmetyczka - Kawitację wykonuje się przy pomocy urządzenia wykorzystującego wibracje utradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. To poprzez działanie ultradźwięków bezboleśnie i dokładnie oczyszczana jest skóra, usuwane są martwe komórki, zastarzałe zrogowacenia, zabrudzenia i złogi blokujące pory skóry. Jest to zabieg działający przeciwzapalnie, bezpieczny i szybki, dający natychmiastowy efekt oczyszczenia i przygotowania do dalszych zabiegów. Skuteczny przy leczeniu cer trądzikowych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo