Najtańsze rozmowy przez telefon komórkowy

  Najtańsze rozmowy przez telefon komórkowy

  Aleksandra Kos

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sprawdziliśmy, który z operatorów oferuje najtańszy abonament, gdzie są najniższe ceny połączeń i innych usług.
  Wybierają operatora skoncentrować należy się nie tylko na cenie abonamentu, ale również na liczbie darmowych minut, kosztach połączeń i promocyjnych

  Wybierają operatora skoncentrować należy się nie tylko na cenie abonamentu, ale również na liczbie darmowych minut, kosztach połączeń i promocyjnych pakietach . ©archiwum

  Operatorzy telefonii komórkowej chcąc przyciągnąć klientów kuszą promocjami. Radzimy, jak odnaleźć się w gąszczu ofert i na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na "komórkę" na abonament.

  Zaletą oferty abonamentowej jest to, że w prezencie otrzymujemy telefon komórkowy. W prezencie, bo decydując się na abonament operator już za kilka, a najwyżej kilkadziesiąt złotych zaoferuje nam dobrej klasy aparat telefoniczny. Jego cena jest uzależniona od wysokości abonamentu. Im jest wyższy, tym koszt telefonu jest niższy.

  Decydując się na abonament otrzymamy także pewną pulę darmowych minut. Ale uwaga: w przypadku niektórych sieci rozmowy wliczone w abonament są bezpłatne tylko w przypadku połączeń do tego samego operatora. Za inne, do konkurencji, często trzeba płacić.

  Decydując się na ofertę abonamentową trzeba też pamiętać, że wiąże nas ona z operatorem na określony czas. Najczęściej na 24 miesiące. I jeśli będziemy chcieli zrezygnować z usług przed tym terminem, będziemy musieli uiścić opłatę za zerwanie umowy.


  Mając świadomość powyższych kwestii można przystąpić do wyboru abonamentu. Porównanie ofert poszczególnych operatorów nie jest niestety łatwe.

  Skoncentrować się należy nie tylko na cenie abonamentu (od 25 złotych miesięcznie wzwyż), ale również na liczbie darmowych minut (przeważnie są wymienne na sms-y), kosztach połączeń (ceny podawane są za minutę, połączenia są rozliczane sekundowo) i promocyjnych pakietach (na przykład darmowe wieczory i weekendy, czy też bezpłatne połączenia z wybranym numerem).

  Warto też zainteresować się, czy oferowana przez operatora promocja będzie trwała przez cały okres obowiązywania umowy, czy też krócej, na przykład przez pół roku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo