Chcesz mieć większą szansę na zatrudnienie? Zaintryguj...

  Chcesz mieć większą szansę na zatrudnienie? Zaintryguj kadrowca!

  Marek Kliza, Dziennik Wschodni

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Chcesz mieć większą szansę na zatrudnienie? Zaintryguj kadrowca!

  ©Dziennik Wschodni

  Gdy bezrobocie jest większe pracodawcy mogą grymasić przebierając wśród kandydatów na pracowników. To oczywiste. Bywa, że na jedno wolne miejsce zgłasza się kilkuset chętnych. Dlatego trzeba utkwić pracodawcy w pamięci.
  Chcesz mieć większą szansę na zatrudnienie? Zaintryguj kadrowca!

  ©Dziennik Wschodni

  Regułą jest już, że na jedno miejsce pracy jest kilkudziesięciu chętnych. Przy takiej liczbie chętnych między bajki włożyć trzeba coś, co w skrócie nazywa się "rynkiem pracownika". Teraz - to znaczy od około trzech miesięcy - to pracodawcy mogą przebierać wśród kandydatów na pracowników. Zrozumiałe jest więc, że trzeba czymś zaciekawić pracodawcę, u którego szuka się zatrudnienia (często bywają to też pracownicy działu kadr).

  Najlepiej zaintrygować

  Pierwszy etap selekcji zgłoszeń przez pracodawcę polega zwykle na dość pobieżnym przejrzeniu CV nadesłanych w odpowiedzi na ofertę pracy. Im bardziej będą one nietypowe, tym większa jest szansa, że zostaną zauważone. A to już jest pierwszy krok do sukcesu.

  Każda metoda jest dobra, aby wyróżnić się wśród konkurentów - chodzi o to, by pracodawca zapamiętał właśnie Ciebie!

  Nieszablonowy życiorys i list motywacyjny

  - Sposobem zwrócenia uwagi na swoje zgłoszenie jest
  przygotowanie nieszablonowego życiorysu i listu motywacyjnego,
  na przykład w formie prezentacji w Power Point albo innej wizualizacji swojego doświadczenia zawodowego i dotychczasowych osiągnięć - radzi Beata Szilf-Nitka, dyrektor generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.

  Zdarza się, że aplikacje wysyłane są w formie autorskich programów komputerowych czy własnych projektów graficznych. W sukurs kandydatom na pracowników przychodzą nowinki związane z rozwojem nowoczesnych technologii.
  Dobrym sposobem jest prowadzenie własnego bloga, który może być świetną wizytówką przedstawiającą zainteresowania oraz umiejętność swobodnego wypowiadania się na tematy związane zarówno z życiem zawodowym, jak i prywatnym.

  Dopiero dalsza część oceny przyszłego pracownika, najczęściej już w formie bezpośredniej rozmowie z kadrowcem czy wręcz samym szefem firmy, jest dokładna i bardziej drobiazgowa. I to ona decyduje, czy dostaniemy upragnioną robotę, czy nie.
  Zrób to tak, jak oczekują

  - Ważne, aby forma prezentacji odpowiadała na oczekiwania firmy, do której kandydat wysyła aplikację. Najważniejsze, to przekonać pracodawcę, że nasze doświadczenie i ścieżka dotychczasowej kariery zawodowej są tożsame z charakterem i potrzebami, firmy w której chcemy podjąć pracę. Aby zwiększyć szansę na zauważenie swojej oferty, należy korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł dotarcia do potencjalnych pracodawców - radzi Beata Szilf-Nitka, dyrektor generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.
  Źródło: Dziennik Wschodni - "Niech pracodawca Cię zapamięta"

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo