Wiosenne problemy kobiet

  Wiosenne problemy kobiet

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najczęstsze problemy z sylwetką i skórą ciała, deklarowane przez współczesne kobiety, to nadwaga, opadający biust oraz cellulit i rozstępy.
  Regularne stosowanie kosmetyków ujędrniających, ruch i dieta to sposób na zgrabną sylwetkę.

  Regularne stosowanie kosmetyków ujędrniających, ruch i dieta to sposób na zgrabną sylwetkę. ©Archiwum

  Cellulit to zagłębienia na powierzchni skóry (tzw. "skórka pomarańczowa"), wywołane nierównomiernym odkładaniem się tłuszczu oraz zaburzeniami w mikrokrążeniu. Pojawia się na udach i pośladkach, potem na brzuchu, a czasem na ramionach.

  Rozstępy to czerwone lub jasne pasma, najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach lub piersiach. Są efektem uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność, sprężystość i napięcie skóry.

  Nadwaga to zwiększona masa ciała, której powodem jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, głównie na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach.

  Opadające piersi to efekt zwiotczenia i utraty objętości piersi, na przykład po urodzeniu dzieci, karmieniu czy w wyniku znacznej utraty masy ciała.

  Najprostszym sposobem kształtowania sylwetki oraz zapobiegania lub przeciwdziałania cellulitowi i rozstępom jest przede wszystkim ruch, ćwiczenia oraz właściwe odżywianie się, masaże i odpowiednie preparaty kosmetyczne.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo