Dom przyjemnie pachnący

  Aleksandra Kos

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie wypełniał aromat, który wprowadzi do wnętrza niezwykły klimat. Niestety, dym z papierosów, zapachy kuchenne powodują, że pomieszczenia wypełniają się nieprzyjemną wonią. W jaki sposób i jakimi środkami zapachowymi odświeżyć mieszkanie?
  Lubimy gdy dom wypełnia przyejmny aromat.

  Lubimy gdy dom wypełnia przyejmny aromat. ©archiwum


  Rozpylacze powietrza, kolorowe świece, perełki, zioła, kadzidełka, mieszanki suszonych kwiatów i olejki eteryczne sprawią, że w całym domu będzie unosił się przyjemny zapach.

  Nie należy używać w kuchni odświeżaczy w dezodorancie. Rozpylone drobinki bardzo łatwo osiadają na pożywieniu i mogą być przyczyną zatrucia pokarmowego. Nieprzyjemne zapachy możemy jednak wyeliminować, wieszając woreczki z ziołami. Bardzo przyjemnie pachnie rozmarynek, bazylia, mięta i majeranek. W sklepach znajdziemy drewniane zapachowe owoce, które posłużą nam w kuchni także jako dekoracja.

  W łazience możemy używać odświeżaczy w sprayu, na przykład kwiatowych. W sklepach znajdziemy też różnego rodzaju żele, kostki lub zapachy elektryczne.
  Fantazyjnie przewiązane pudełeczka z płatkami kwiatów, kolorowe zapachowe świeczki czy eleganckie parowniki do olejków z pewnością upiększą pokój i wpłyną korzystnie na nasze samopoczucie i nastrój.

  Świece zapachowe najlepiej wybierać ze środkami neutralizującymi dym tytoniowy, wykonane z parafiny z aromatycznymi naturalnymi olejkami. Palą się bardzo wolno, uwalniając przy tym przepiękny zapach.

  Do szaf z bielizną lub szuflad wspaniały zapach wprowadzą perełki zapachowe w tiulu. Zawierają esencje roślinno - owocowe, a ich aromat utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo