Jak ochronić gres przed plamami

  Jak ochronić gres przed plamami

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Płytki gresowe to materiał chętnie wykorzystywany do wykańczania wnętrz.

  Płytki gresowe to materiał chętnie wykorzystywany do wykańczania wnętrz. ©archiwum

  Płytki gresowe to często i chętnie stosowany materiał, nadającym ścianom i podłogom estetyczny i nowoczesny charakter. Bardzo chętnie wybierane i stosowane są także przez architektów wnętrz.
  Płytki gresowe to materiał chętnie wykorzystywany do wykańczania wnętrz.

  Płytki gresowe to materiał chętnie wykorzystywany do wykańczania wnętrz. ©archiwum

  Gresy występują w dwóch rodzajach wykończenia powierzchni, jako gres polerowany i niepolerowany. Swoją popularność zawdzięczają doskonałym parametrom technicznym, związanym z niską nasiąkliwością i odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak np. mróz.

  Mimo niskiej nasiąkliwości płytki te są jednak bardzo mało odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Rozlane płyny, takiego jak kawa, tłuszcz, olej, wino mogą spowodować trudne do usunięcia plamy. Paradoksalnie w przypadku płytek polerowanych, których powierzchnia wydaje się być idealnie gładka, proces trwałego zabrudzenia jest o wiele łatwiejszy.

  Nowoczesne i estetyczne materiały wymagają także nowoczesnych środków chemicznych do ich pielęgnacji i czyszczenia. Produkty takie proponuje nam marka Knauf Bauprodukte. Nie tylko doskonale pielęgnują, ale i zabezpieczają ściany i podłogi.

  Preparat Knauf Ido impregnacji gresu: ułatwia czyszczenie, nie powoduje żółknięcia powierzchni, chroni gres przed wodą i tłustymi zabrudzeniami, uniemożliwia nasiąkanie i umożliwia łatwe usunięcie cieczy z powierzchni, chroni przed działaniem promieni UV, nie żółknie, do wnętrz i na zewnątrz.

  Knauf środek do czyszczenia gresu: czyści powierzchnię z polerowanego i naturalnego gresu, a także inne powierzchnie ceramiczne, rozpuszcza i usuwa zabrudzenia pogumie, ślady po obuwiu, emulsje nabłyszczające, resztki środków pielęgnacyjnych, uporczywe plamy.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo