Makijaż panny młodej

  Katarzyna Kulińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Makijaż ślubny tego sezonu jest świetlisty i romantyczny. Panna młoda ma zachwycać nieskazitelną cerą, rozświetloną kosmetykami. Kwintesencją tego makijażu jest wrażenie dziewczęcej świeżości.
  Warto zrezygnować z pudrów brązujących, które niepotrzebnie dodają lat, na rzecz tych, które rozświetlają cerę.

  Warto zrezygnować z pudrów brązujących, które niepotrzebnie dodają lat, na rzecz tych, które rozświetlają cerę. ©Łukasz Zarzycki

  - Profesjonalnie wykonywany makijaż będzie z pewnością trwalszy, niż ten, który zrobimy sobie same. Kosmetyczka sięgnie po specjalne bazy, podkłady zapewniające trwałość przez wiele godzin tańców i biesiadowania - mówi Anna Stawecka - Chara, kosmetyczka dyplomowana i właścicielka Instytutu Twarzy i Ciała.

  Makijaż z pewnością musi podkreślać atuty urody i umiejętnie tuszować ewentualne niedoskonałości. Powinien też dawać wrażenie świeże, wypoczętej, promieniejącej twarzy. Dlatego warto zrezygnować z pudrów brązujących, które niepotrzebnie dodają lat, na rzecz tych, które rozświetlają cerę. Mogą zawierać drobinki dodające blasku skórze. Kości policzkowe są lekko podkreślone różem.
  Makijaż oczu, dobór cieni jest oczywiście uzależniony od koloru tęczówki, włosów i dodatków kolorystycznych do ślubnego stroju. Jednak w tym sezonie powinien także lekko połyskiwać, zastępując tym brak zdecydowanej barwy. Makijaż ślubny podkreśla również usta naturalnymi barwami pomadek, od lekkich oranżów po stonowany koralowy odcień.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo