Nadjeżdża nissan pixo

  Nadjeżdża nissan pixo

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Stylistyka przedniej części nadwozia nissana pixo nawiązuje do mikrovana note.

  Stylistyka przedniej części nadwozia nissana pixo nawiązuje do mikrovana note. ©Fot. Nissan

  W salonach nissana pojawi się wkrótce całkowicie nowy, czteromiejscowy model pixo. Auto jest owocem współpracy z suzuki.
  Stylistyka przedniej części nadwozia nissana pixo nawiązuje do mikrovana note.

  Stylistyka przedniej części nadwozia nissana pixo nawiązuje do mikrovana note. ©Fot. Nissan

  9 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Nadjezdza nissan pixo

  Nadjeżdża nissan pixo

  Link do głównego zdjęcia

  Nadjezdza nissan pixo


  Deska rozdzielcza ma tylko jedną tarczę: czytelny okrągły prędkościomierz, na którym umieszczono także cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa oraz ogólny i dzienny licznik kilometrów. Fot. Nissan

  Deska rozdzielcza ma tylko jedną tarczę: czytelny okrągły prędkościomierz, na którym umieszczono także cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa oraz ogólny i dzienny licznik kilometrów.
  (fot. Fot. Nissan)

  Pixo ma 3,56 metra długości, 1,47 metra wysokości i 1,63 metra szerokości. W przeciwieństwie do niektórych ze swoich rywali nowy model nissana nie jest jednak mikro-samochodem. Posiada bowiem 5 drzwi zachowując jednocześnie kompaktowe wymiary, co sprawia, że jest idealny do jazdy miejskimi ulicami.
  Stylistyka przedniej części nadwozia nawiązuje do mikrovana note. Przy projektowaniu auta zastosowano natomiast rozwiązania zapożyczone od "trojaczków z Kolina", czyli citroena C1, peugeot 107 i toyoty aygo. Takich jak chociażby uchylaną, a nie opuszczaną szybę drzwi bocznych tylnych.


  Wewnątrz pixo również znacząco różni się od większości aut, które trafiły już na rynek. Deska rozdzielcza ma tylko jedną tarczę: czytelny okrągły prędkościomierz, na którym umieszczono także cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa oraz ogólny i dzienny licznik kilometrów. Pośrodku deski umieszczono natomiast radioodtwarzacz oraz przyrządy do regulacji systemu ogrzewania i klimatyzacji. Kratki wentylacyjne znajdują się w środkowej części deski rozdzielczej oraz przy jej krańcach.


  Z chwilą rozpoczęcia sprzedaży pixo, co nastąpi w drugim kwartale 2009 roku, dostępne będą dwie wersje wyposażenia. Seryjnie auto będzie posiadało układ ABS i dwie czołowe poduszki powietrzne. Bogatsza wersja dodatkowo będzie posiadała system otwierania drzwi bez kluczyka (z centralnym zamkiem), radio CD/MP3, elektrycznie sterowane szyby boczne z przodu, dzielone siedzenia z tyłu, przednie lampy przeciwmgielne oraz lakierowane klamki, lusterka boczne w kolorze nadwozia, a także boczne poduszki powietrzne. Do najważniejszych opcji należy natomiast układ ESP, klimatyzacja manualna, poduszki kurtynowe, aluminiowe obręcze kół oraz metalizowany lub perłowy lakier.


  Pixo będzie oferowane tylko w jednej wersji silnikowej. Z jednostką benzynową o pojemności 1,0 litra rozwijającą moc 68 koni. Silnik charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa: 4,4 litra w cyklu mieszanym, 3,8 litra w cyklu pozamiejskim i 5,5 litra w mieście (na 100 kilometrów).

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry