Sposób na buty z zapaszkiem

  Sposób na buty z zapaszkiem

  /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sposób na buty z zapaszkiem

  ©archiwum

  Zazwyczaj czyścimy zewnętrzną stronę butów, ale czy to sportowe czy wyjściowe, warto co jakiś czas odświeżyć buty od środka, zwłaszcza jeśli nasze stopy mają tendencję do pocenia się.
  Sposób na buty z zapaszkiem

  ©archiwum

  Jeżeli niemiła woń jest spowodowana poceniem się nóg, to oczywiście oprócz odświeżenia butów, trzeba jeszcze zadbać o właściwą higienę stóp z taką właśnie tendencją. Obecnie są dostępne na rynku specjalne mydła, kremy i zasypki przeciw nadmiernemu poceniu się. Czasem też to materiał z jakiego obuwie jest wykonane jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

  Jednak są sposoby na odświeżenie butów. Najpierw trzeba przepędzić z nich bakterie, a zrobić to można tak: miękką ściereczką nawilżoną kwasem bornym lub spirytusem salicylowym dokładnie przecieramy wnętrze buta.
  Można też zasypać wnętrze buta kwasem bornym w proszku lub gotową zasypką choćby Scholl i zostawić na noc; albo na noc wsypać do buta niecałą łyżeczkę sody oczyszczonej, soli kuchennej lub proszku do pieczenia - wszystkie wchłaniają zapachy.
  Jeśli wkładki w butach są mocno zapocone, a możliwa jest ich wymiana, to warto zaopatrzyć buty w nowe wkładki. A żeby buciki przyjemnie delikatnie pachniały, na noc trzeba włożyć do środka butów zgniecioną gazetę skropioną zapachowym olejkiem.

  Jeżeli buty są przemoczone to najlepszym sposobem na ich wysuszenie będzie włożenie do środka butów zgniecionej gazety lub wsypanie białej surowej fasoli. I gazeta i fasola wchłoną wilgoć.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo