Sześciolatek spowodował pożar

  Sześciolatek spowodował pożar

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Gwoźnicy Dolnej koło Strzyżowa spłonął domek letniskowy, w którym trzej nastoletni chłopcy spędzali wieczór. Kilka godzin później w Ożannie (powiat leżajski) 6-latek zaprószył ogień w stodole swojego wujka.
  Sześciolatek spowodował pożar

  ©Archiwum

  W niedzielę przed południem strażacy i policjanci zostali powiadomieni o pożarze domku letniskowego w Gwoźnicy Dolnej. Pomimo akcji gaśniczej, altanka uległa niemal całkowitemu spaleniu. Policjanci i strażacy ustalali przyczyny pożaru.

  Poprzedniego wieczoru w domku letniskowym przebywali 15-letni krewny właściciela i jego dwaj koledzy. Chłopcy ogrzewali się przy piecu, a do oświetlenia pomieszczenia używali świeczek. Z relacji jednego z nich wynika, że wychodząc, zgasili ogień. Być może już po ich wyjściu doszło do samozapłonu.

  Tego samego dnia służby ratownicze z Leżajska zostały powiadomione o płonącym budynku stodoły w Ożannie. Ogień zaprószył 6-letni chłopiec, siostrzeniec właściciela. Chłopcu nic się nie stało. Ogień strawił dach budynku oraz zgromadzone w stodole zboże i słomę.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo