Towarzystwa emerytalne przejedzą mniej naszych emerytur

  Towarzystwa emerytalne przejedzą mniej naszych emerytur

  opr./and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przyszli emeryci zapłacą o prawie jedną trzecią niższe opłaty z tytułu oszczędzania w otwartych funduszach emerytalnych. Ostateczna wersja projektu ustawy obniżającego opłatę od składki i opłaty za zarządzanie, jakie pobierają powszechne towarzystwa emerytalne z tytułu zarządzania Otwarte Fundusze Inwestycyjne została przekazana do Sejmu.
  Towarzystwa emerytalne przejedzą mniej naszych emerytur

  ©archiwum

  Resort pracy skierował ją także po raz drugi do konsultacji w Komisji Trójstronnej. Ministerstwo chce poznać opinie na temat ostatecznej wersji ustawy. Nie wyklucza, że zostaną one uwzględnione w trakcie prac sejmowych.

  Rządowy projekt skierowany do Sejmu przewiduje, że 3 miliardy złotych zostaną w naszej kieszeni w ciągu najbliższych 10 lat. O tyle zmaleją przychody Powszechnych Towarzystw Emerytalnych. W perspektywie najbliższych 40 lat zmaleją one o 57 miliardów złotych, czyli o 28,9 procent. Od początku 2010 roku do 3,5 procent ma też zmaleć prowizja od wpływającej do OFE składki. Obecnie jej maksymalna wartość wynosi 7 procent.

  Jak wskazuje Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, zapowiadane przez rząd rozwiązania spowodują spadek zysków o około 70 procent w porównaniu z obecną sytuacją.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo