Podkarpaccy gimnazjaliści pisali test z wiedzy o zwierzętach

  Podkarpaccy gimnazjaliści pisali test z wiedzy o zwierzętach

  KLAUDIA TAJS tajs@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zwierzęta były tematem przewodnim testu, jaki pisali w czwartek uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Zdania piszących na temat jego trudności były podzielone. Jedni uważali, że był bardzo prosty. Inni narzekali na zadania matematyczne.
  Albert Paź ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu ukończył test jaki trzeci w szkole. Według niego egzamin nie był trudny. Liczy, że otrzyma 35 punktów

  Albert Paź ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu ukończył test jaki trzeci w szkole. Według niego egzamin nie był trudny. Liczy, że otrzyma 35 punktów na 40 możliwych. ©K. Tajs

  Albert Paź ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu ukończył test jako trzeci w całej szkole. Według niego egzamin nie był trudny. Liczy, że otrzyma 35 punktów na 40 możliwych. - Tematem przewodnim były zwierzęta - opowiedział tuż po wyjściu z sali.

  - Było trochę o bocianach i innych zwierzętach. Wypracowanie dotyczyło przyjaźni człowieka z zwierzętami. Było też coś o koniu i pracy na roli. Największy problem miałem z zadaniem matematycznym. Strzeliłem odpowiedź.

  DOBRZE PRZYGOTOWANI

  Czwartkowy test pisało ponad 25 tysięcy podkarpackich szóstoklasistów. Dyrektorzy szkół zapewniają, że uczniowie zostali dobrze przygotowani do sprawdzianu.
  - Nasi uczniowie rozwiązywali wcześniej testy cząstkowe, które sprawdzały ich wiedzę - zapewnia Anna Czaplińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu. - Staraliśmy się im zapewnić jak najlepsze warunki, do tego by napisali egzamin w skupieniu i ciszy. Mamy nadzieję, że wyniki będą bardzo dobre.

  Dla szóstoklasistów z Zespołu Szkół nr 3 w Nisku, warunki, w jakich pisali egzamin nie były nowością, gdyż rok temu pisali test w podobnej atmosferze. - W odrębnych klasach i ubrani na galowo. - przypomina Katarzyna Ostojska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Nisku. - Dziś sytuacja powtórzyła się. Piszą szóstoklasiści i piątoklasiści. Pozostali uczniowie mają wolne. W ten sposób przygotowujemy nasze dzieci do sytuacji, w jakiej pisany jest test. Chodzi nam o to, by zmniejszyć ich stres.

  WYNIK W MAJU

  Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 we wszystkich 1157 podkarpackich podstawówkach. Był obowiązkowy, gdyż jego napisanie jest przepustką ukończenia szkoły podstawowej. Trwał 60 minut. O 30 minut dłużej pisali uczniowie, u których stwierdzono między innymi dysleksję.

  Był to pierwszy tak poważny egzamin szóstoklasistów. Arkusze egzaminacyjne były kodowane. Egzamin sprawdził wiedzę szóstoklasistów z zakresu czytania, pisania, korzystania z podanych w tekście informacji a także wykorzystania wiedzy w praktyce. Prace zostaną sprawdzone przez zewnętrznych egzaminatorów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wyniki będą znane pod koniec maja i nie będą miał wpływu na przyjęcie do gimnazjum.


  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo