Pijany uczył jazdy nietrzeźwą koleżankę, w dodatku był...

  Pijany uczył jazdy nietrzeźwą koleżankę, w dodatku był agresywny i wulgarny wobec policjantów

  /Oprac. na podstawie Informacji ze strony policja.pl/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jak informuje policja, rzeszowscy stróże prawa przerwali lekcję nauki jazdy 21-latce, która była pod wlewem alkoholu. Nietrzeźwy był też jej "nauczyciel".
  Pijany uczył jazdy nietrzeźwą koleżankę, w dodatku był agresywny i wulgarny wobec policjantów

  ©policja.pl

  Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód na ulicy Żeglarskiej w Rzeszowie. Jak opisuje policja, już podczas wstępnej kontroli od kierującej renault migane stróże prawa wyczuli woń alkoholu. Badania wykazały 1,91 promila alkoholu.
  Z informacji uzyskanych od kierującej wynikało, że nie ma prawa jazdy. 21-latka mówiła, że właśnie jest w trakcie kursu i przyjechała z kolegą poćwiczyć jazdę. Towarzyszący jej mężczyzna był właścicielem samochodu. Jak się okazało też był pod wpływem alkoholu. Badania wykazały 1,69 promila.

  Zaczął być agresywny i wulgarny wobec policjantów, gdy usłyszał, że dziewczyna poniesie karę za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.
  Jego agresja wzrosła jeszcze bardziej, gdy dowiedział się, że samochód zostanie odholowany na policyjny parking ze względu na brak aktualnego ubezpieczenia OC, którego ważność skończyła się rok temu - powiadamia rzeszowska policja .
  Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. 21-latka trafiła do policyjnego aresztu.
  Dziewczyna dobrowolnie poddała się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próbny trzech lat, dozór kuratora, 500 złotych grzywny na cele społeczne, pokrycie kosztów postępowania i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres czterech lat. Za kierowanie samochodem bez uprawnień grozi jej dodatkowa kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

  Mężczyzna musi się liczyć z karą za udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej i nie posiadającej uprawnień do jego kierowania. Ponadto odpowie za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo