Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować...

  Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować podpowiada ekspert - Barbara Adamczyk

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jak przygotować się do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej? - takie między innymi pytanie padło podczas głośnego telefonu "Echa Dnia". Odpowiada na nie Barbara Adamczyk, kierownik Wydziału Pośrednictwa Pracy w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.
  Barbara Adamczyk, kierownik Wydziału Pośrednictwa Pracy w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach. Oto raport z jej dyżuru.

  Barbara Adamczyk, kierownik Wydziału Pośrednictwa Pracy w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach. Oto raport z jej dyżuru. ©A. Piekarski

  * Rozesłałem CV do kilkunastu firm i czeka mnie pierwsza w życiu rozmowa kwalifikacyjna, bo przez kilkanaście lat pracy w jednym zakładzie nie miałem okazji uczestniczyć w czymś takim. Jak mam się przygotować?

  - Przede wszystkim warto, aby dowiedział się pan jak najwięcej o firmie, do której pan aplikował. Podczas pierwszej rozmowy może się, bowiem pojawić pytanie o rodzaj działalności firmy, czy to jak widzi pan swoją osobę w jej strukturach. Poza tym musi pan przygotować swoje dokumenty. Warto wziąć wszystkie dyplomy świadczące o kursach, studiach czy wykształceniu, świadectwa pracy potwierdzające zatrudnienie na stanowiskach wymienionych w CV.
  Oprócz nich warto przygotować identyczny zestaw kserokopii takich dokumentów. Ważną rzeczą jest odpowiednie ubranie się na takie spotkanie. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, więc warto włożyć schludny wizytowy garnitur, bez ekstrawaganckich dodatków. I wreszcie najważniejsze: na taka rozmowę nie wolno się spóźnić, ani przychodzić na nią za wcześnie. Warto dotrzeć na miejsce dosłownie kilka minut przed umówioną godziną spotkania.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo