IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu rozstrzygnięte!...

  IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu rozstrzygnięte! (wideo, zdjęcia)

  Katarzyna Kulińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zwyciężczyni mistrzostw przy pracy - Małgorzata Sępioł z Buska wraz ze swoją modelką Olą Sobczak

  Zwyciężczyni mistrzostw przy pracy - Małgorzata Sępioł z Buska wraz ze swoją modelką Olą Sobczak ©D. Łukasik

  Już po raz czwarty na kieleckich targach Venus odbyły się mistrzostwa makijażu, tym razem pod przewodnim hasłem "Moje wielkie wyjście" . Laureatką I miejsca została Małgorzata Sępioł z Buska-Zdroju.
  Zwyciężczyni mistrzostw przy pracy - Małgorzata Sępioł z Buska wraz ze swoją modelką Olą Sobczak

  Zwyciężczyni mistrzostw przy pracy - Małgorzata Sępioł z Buska wraz ze swoją modelką Olą Sobczak ©D. Łukasik

  33 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  IV mistrzostwa makijazu

  IV mistrzostwa makijażu

  Link do głównego zdjęcia

  IV mistrzostwa makijazu
  ©D. Lukasik  Wielkie wyjście czyli makijaż wieczorowy

  Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu organizowane podczas targów Venus, z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem branżowych profesjonalistów i gości odwiedzających targi. Tegoroczna edycja mistrzostw doprowadziła do finału 5 pań, zajmujących się na co dzień kosmetyką lub uczących się tego zawodu. Temat przewodni makijaży - "Moje wielkie wyjście" wszystkie oceniały jako spore wyzwanie, bowiem sztuka profesjonalnego, wieczorowego makijażu obfituje w wiele pułapek. To właśnie te zawiłości wymagają wiedzy technicznej, wyczucia koloru oraz intuicji od wizażysty.

  Makijaż w 45 minut

  Finalistki miały na wykonanie makijażu 45 minut. Tuż przed rozpoczęciem swej pracy wylosowały modelki, które podobnie jak w latach ubiegłych, były finalistkami konkursów Miss. Makijaż trzeba było dopasować do ich typu urody oraz do wieczorowych sukni marki Ivon, które przypisano modelkom.

  Zwycięsko poprzez te zmagania przeszła mieszkanka Buska-Zdroju Małgorzta Sępioł, która na scenie nie kryła wzruszenia i zaskoczenia werdyktem i przyznanym jej I miejscem w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu.

  - Byłam tak bardzo zestresowana umiejętnościami konkurentek, zainteresowaniem publiczności oraz fleszami aparatów, że makijaż jaki wykonałam był całkowicie inny niż ten, który wcześniej sobie wymyśliłam - mówiła tuż po mistrzostwach laureatka I miejsca - Wylosowałam piękną modelkę i starałam się, by makijaż wydobył jej wyjątkowe oczy, rysy twarzy oraz żeby dobrze komponował się z kolorem sukni i jej charakterem.

  Klucz do sukcesu

  - Zwyciężczyni prawidłowo wymodelowała twarz, dobrze posłużyła się kosmetykami kamuflującymi, podkładem - oceniała jedna z jurorek mistrzostw Monika Zielińska-Kozieł, wizażystka i właścicielka kieleckiego Salonu Coco - Świetnie poradziła sobie z doborem kolorystyki cieni na powiekach do kreacji modelki, a makijaż ust, oczu współgrał ze sobą, tworząc wyjątkową całość.

  Sekretem sukcesu pani Małgorzaty było także wyczucie, z jakim używała złotości, brokatów, połyskujących kosmetyków. Bo, jak podkreślała podczas mistrzostw szefowa jury Ewa Filipecka, Artysta Makijażu i Kreator Wizerunku, Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym - Makijaż wieczorowy to nie tylko dużo brokatu. Liczy się wielkie wyczucie w tym względzie, bo łatwo można sobie zaszkodzić i z eleganckiego, szykownego makijażu zrobić połyskujący kicz, który na domiar złego ...wydobywa zmarszczki.

  II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu, odbywających się podczas tegorocznej edycji kieleckich targów Venus, zdobyła Agnieszka Trela z Jędrzejowa, III miejsce przypadło Ewie Zalewskiej z Białej Podlaskiej. Na scenie w wieczorowych kreacjach i roli modelek zobaczyć można było Dianę Jarzynę, obecnie panującą Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2008 oraz finalistki konkursów z lat ubiegłych: Olę Sobczyk, Darię Kuchniak, Monikę Rzęsistą i Karolinę Siebyłę.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo