Po kontorli hipermarketów. Brud przeraził inspektórów...

  Po kontorli hipermarketów. Brud przeraził inspektórów Sanepidu

  Beata Terczyńska / Nowiny

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po kontorli hipermarketów. Brud przeraził inspektórów Sanepidu

  ©Archiwum

  Brudne, zaśmiecone i obskurne magazyny, zaplecza i toalety. Nieumyte pojemniki do przenoszenia wędlin z chłodni. Masa przeterminowanego jedzenia. Oto, co zastali w podkarpackich dużych sklepach inspektorzy sanepidu.
  Po kontorli hipermarketów. Brud przeraził inspektórów Sanepidu

  ©Archiwum

  Sanepid skontrolował 107 spośród 160 podkarpackich hipermarketów i supermarketów.

  - Brak czystości i porządku w magazynach i pomieszczeniach socjalnych - to najczęstszy widok, jaki zastali inspektorzy - mówi Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.

  W powiecie dębickim znaleźli niezabezpieczone bułki drożdżowe i pączki. Osłony chroniące przez zanieczyszczeniami były urwane. W trzech jasielskich marketach uwagę zwróciły brudne magazyny z jedzeniem i zaśmiecone otoczenie.

  W miejscu, gdzie trzyma się żywność, były też rzeczy osobiste pracowników. W umywalkach brakowało mydła. W jarosławskim markecie w nieprawidłowej temperaturze leżały wędliny i majonezy.

  Inspektorzy natrafili też na brudne pojemniki do przenoszenia wędlin z chłodni. W krośnieńskim sanepid wkroczył do 5 sklepów. Zastał w jednym m.in. brudne, zniszczone i obite, ściany, uszczerbione płytki i beton w posadzkach.

  Nie lepiej było w mieleckich marketach. Brud na zapleczu, w toaletach, bałagan na stoisku z wędlinami, niedomyty sprzęt.

  - W Przeworsku inspektorzy znaleźli m.in. w magazynie uszkodzoną i przeterminowaną żywność, skorodowane półki w chłodniach - wylicza Dorota Gibała.
  W Rzeszowie wytknięto sprzedaż przeterminowanego jedzenia i pieczywa trzymanego luzem. W dwóch miejscach w Stalowej Woli - brak segregacji przy przechowaniu mięsa i wędlin, bałagan na zapleczu, brudne WC dla personelu i pączki w sprzedaży samoobsługowej, w odkrytych pudełkach kartonowych.

  Posypały się mandaty. Od kilkuset do ok. 2 tys. zł.

  Żadnych nieprawidłowości nie znaleźli inspektorzy powiatowi z Brzozowa, Leżajska, Przemyśla, Sanoka, Strzyżowa oraz Ustrzyk Dolnych.

  Źródło: Sanepid skontrolował hipermarkety. Inspektorów przeraził brud

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo