Joanna Szczudło kandydatka na Miss pływa, studiuje,...

  Joanna Szczudło kandydatka na Miss pływa, studiuje, recytuje…

  Arkadiusz KIELAR kielar@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Trzeba przełamywać swoje słabości - uśmiecha się Joanna Szczudło, zapytana, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w wyborach Miss Polonia Podkarpacia 2009. Mieszkanka Dębicy startuje z numerem 10.
  Joanna Szczudło startowała w zawodach sportowych, zdobywała wyróżnienia w konkursach recytatorskich.

  Joanna Szczudło startowała w zawodach sportowych, zdobywała wyróżnienia w konkursach recytatorskich. ©S. Czwal

  Nasza kandydatka ma 21 lat, studiuje zarządzanie na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

  SPORT MA WE KRWI

  - Na razie chcę zrobić licencjat, a potem "magisterkę" na Akademii Ekonomicznej w Krakowie - zdradza Joanna. - Studiuję dziennie, dlatego w rodzinnej Dębicy bywam zwykle, co dwa tygodnie, przyjeżdżam na weekendy.

  Oprócz studiowania dębiczankę mocno zajmuje sport. W gimnazjum brała udział w zawodach szkolnych, w pływaniu oraz w łyżwiarstwie szybkim.

  - Zdawałam nawet na Akademię Wychowania Fizycznego, ale niestety, nie dostałam się - wyjaśnia. - I wybrałam w zamian zarządzanie. Sport mam jednak we krwi i pamiętam zawsze, by się ruszać. Lubię też wypady z moich chłopakiem w wolnych chwilach w różne miejsca, a najbardziej upodobaliśmy sobie morze.

  NAMÓWILI JĄ ZNAJOMI

  Joanna lubi też zrelaksować się przy muzyce, jej ulubioną wokalistką jest Anita Lipnicka. Poza tym potrafi recytować wiersze, brała nawet udział w konkursach, otrzymała wyróżnienie w konkursie poezji religijnej.

  - Przy recytacji wierszy przydaje się zacięcie aktorskie, a ja w liceum byłam w kółku aktorskim, mieliśmy własny program, występowaliśmy na różnych imprezach - dodaje nasza kandydatka.

  Do startu w wyborach Miss namówili mieszkankę Dębicy jej znajomi.
  - Sugerowali mi, że powinnam spróbować - zdradza Joanna. - Postanowiłam zobaczyć, jak to wygląda, przełamać się, choć wiem, że udział w takim konkursie to nie mały stres. Ale warto w życiu czasem zaryzykować i przeżyć coś nowego i ciekawego…

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo