Jak chwalić się w liście motywacyjnym - radzi Rafał Szwed...

  Jak chwalić się w liście motywacyjnym - radzi Rafał Szwed lider Klubu Pracy

  /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jak chwalić się w liście motywacyjnym ? - to jedno z pytań jakie padły podczas ostatniego "pracowego" głośnego telefonu "Echa Dnia". Odpowiadał na nie zaproszony przez nas ekspert - Rafał Szwed, z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.
  Rafał Szwed, pracownik Miejskiego Urzędu Pracy i lider Klubu Pracy. Jeden z ekspertów naszej wspólnej akcji "Projekt Praca”

  Rafał Szwed, pracownik Miejskiego Urzędu Pracy i lider Klubu Pracy. Jeden z ekspertów naszej wspólnej akcji "Projekt Praca” ©Aleksander Piekarski

  * Wiem, że w liście motywacyjnym powinienem pochwalić się swoimi umiejętnościami. Jak to najlepiej zrobić?

  - Generalnie z listu motywacyjnego pracodawca powinien dowiedzieć się o pani umiejętnościach i cechach, które odpowiadają stanowisku, o które się pan stara. Nie wolno jednak, aby pracodawca poczuł się przytłoczony przemądrzałym tonem listu motywacyjnego czy też wprost pouczany. Najlepiej wybrać, więc dwie czy trzy cechy i każdą z nich poprzeć przykładem doświadczeniami z pani życia zawodowego. Jeśli na przykład jest to stanowisko takie jak asystentka prezesa to warto w liście motywacyjnym napisać, że ma pani duże umiejętności organizacyjne, o czym mogła się pani przekonać prowadząc sekretariat w firmie "X".
  Unika powinno się opisywania cech subiektywnych, jak choćby "miła aparycja".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo