Coraz więcej osób nie dostaje pensji

  Coraz więcej osób nie dostaje pensji

  opr. and

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Coraz więcej osób nie dostaje pensji

  ©archiwum

  Prawie 19 tysięcy osób w pierwszym kwartale 2009 roku ie dostało pensji od swojego pracodawcy. To sześciokrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował główny inspektor pracy Tadeusz Zając.
  Coraz więcej osób nie dostaje pensji

  ©archiwum

  W ciągu trzech miesięcy tego roku inspektorzy pracy skontrolowali 19,3 tys. pracodawców. Sprawdzano przede wszystkim przestrzeganie przepisów w zakresie wypłat wynagrodzeń. Z najnowszej informacji Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że kwota niewypłacanych pensji zwiększyła się blisko dwukrotnie, z 17 mln zł do ok. 32 mln zł.

  Główny inspektor pracy zapowiedział, że informacje dotyczące przestrzegania przepisów w zakresie wypłat wynagrodzeń będą przekazywana po każdym kwartale.

  - Nie ma znaczenia, z jakich powodów pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia. Jest to wykroczenie przeciwko prawom pracownika i będziemy to bardzo mocno monitorowali - powiedział Zając.


  W ciągu trzech miesięcy do PIP wpłynęło też prawie dwukrotnie więcej skarg dotyczących zwolnień z przyczyn nieleżących po stronie pracowników - było ich ponad 200. Zając powiedział, że w tym okresie Inspekcja nałożyła na pracodawców ponad 2,2 tys. mandatów i skierowała do sądu ponad 600 wniosków o ukaranie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo