Psychodancing w Sandomierzu, czyli Maciej Maleńczuk na...

  Psychodancing w Sandomierzu, czyli Maciej Maleńczuk na scenie

  Małgorzata PŁAZA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Maciej Maleńczuk, jedna z najbardziej barwnych, charyzmatycznych i kontrowersyjnych postaci polskiej sceny muzycznej, wystąpi jutro, 1 maja, w Domu Katolickim w Sandomierzu. Artystę będzie można zobaczyć w kolejnej zaskakującej odsłonie - programie "Psychodancing".
  Koncert Macieja Maleńczuka rozpocznie się w piątek 1 maja o godzinie 20 w Domu Katolickim w Sandomierzu.

  Koncert Macieja Maleńczuka rozpocznie się w piątek 1 maja o godzinie 20 w Domu Katolickim w Sandomierzu.

  Maciej Maleńczuk - postać niezwykła

  Maciej Maleńczuk - postać niezwykła


  Maciej Maleńczuk to wszechstronnie utalentowany artysta, ma na koncie współpracę z zespołami Pudelsi i Homo Twist; jest autorem książki "Chamstwo w państwie" i licznych wierszy. Maleńczuk to również buntownik i prowokator - za odmowę służby wojskowej został skazany na dwa lata więzienia, nie wahał się wykonywać takich utworów jak "Wolność słowa", w którym kpił z polityków. Karierę muzyczną Maleńczuk zaczynał na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych miast. Grał tam siedem lat. W 1986 roku dołączył do zespołu Pudelsi. Trzy lata później grupa podbiła serca publiczności na festiwalu w Jarocinie utworem "Reggae - kocia muzyka". W 1993 roku Maleńczuk założył zespół Homo Twist. Kolejne lata przyniosły albumy: "Cały ten seks", "Narodziny Zbigniewa" oraz "Homo Twist". Pięć lat później ukazał się pierwszy solowy album, zatytułowany "Pan Maleńczuk", na którym znalazły się między innymi utwory: "Święto kobiet" czy "Pierwszy dzień w pudle". W 2000 roku Maleńczuk pożegnał się z zespołem Homo Twist. W 2002 roku ukazała się jego druga płyta solowa "Ande La More", w 2005 - kolejna, zatytułowana "Proste historie". W 2007 roku wspólnie z Wojciechem Waglewskim nagrał album "Koledzy". Wydana w listopadzie ubiegłego roku płyta "Psychodancing" zyskała status platynowej. Maciej Maleńczuk współpracował z wieloma artystami, między innymi z Anną Marią Jopek, brał udział w projekcie "Yugopolis", a także występował w filmach, między innymi w "Ono" Małgorzaty Szumowskiej. Uczestniczył w trzeciej edycji "Idola" jako członek jury.  Program obejmuje zarówno utwory Maleńczuka, jak i stare, sprawdzone, dobrze znane przeboje z repertuaru między innymi Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny'ego Casha, Franka Sinatry. Wszystkie utwory, zarówno dawne piosenki Macieja Maleńczuka, jak i przeboje innych wykonawców, są grane w nowych aranżacjach.

  Na scenie, obok Macieja, wystąpi czterech muzyków: Maciej Muraszko - perkusja, Andrzej Laskowski - gitara basowa, Kuba Frydrych - gitara i Grzegorz Stasiuk - electronic keyboard.

  Bilety na koncert kosztują 30 i 20 złotych. Będzie można kupić je tuż przed koncertem, który rozpocznie się o godzinie 20. Koncert odbędzie się w ramach 6. Festiwalu Filmów NieZwykłych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo